سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش - هزینه‌ها

یکی از مزیت‌های تحصیل در اتریش هزینه تحصیل در اتریش است. شما بعنوان یک دانشجوی خارجی (یا بین‌المللی) برای تحصیل در دانشگاههای اتریش هزینه سنگینی متحمل نمی‌شوید. دانشگاههای اتریش دولتی هستند و بودجه‌ خود را از دولت دریافت می‌کنند. بهمین علت دانشگاهها از دانشجویان اتریشی و همینطور کشورهای عضو اتحادیه اروپا شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند (یا شهریه ناچیزی می‌گیرند). دانشجویان بین‌المللی کشورهای دیگر از جمله ایران هم ملزم به پرداخت مبالغ سنگینی بعنوان شهریه نیستند.

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش را دانشگاهها خود تعیین می‌کنند. میزان شهریه دریافتی هر دانشگاه بسته به رشته و مقطع تحصیلی، بین 400 تا 800یورو در هر ترم متغیر است. همچنین دانشجویان باید هر ترم 22دلار حق عضویت در اتحادیه دانشجویی بپردازند. از دیگر هزینه‌های مربوط به تحصیل در اتریش مبلغی بین 25 تا 30یورو است که دانشجو هر ماه برای بیمه دانشجویی باید پرداخت کند. دانشجویان پس از ورود به اتریش باید با استفاده از برگه ثبت‌نام دانشگاه، برای گرفتن بیمه دانشجویی اقدام کنند. داشتن بیمه دانشجویی علاوه بر امکان استفاده از خدمات بیمه، از این جهت اهمیت دارد که دانشجو برای تمدید ویزا و انجام امور اداری نیاز به شماره بیمه‌نامه دارد.

دانشجویان بین‌المللی محصل در دانشگاههای اتریش اجازه کار نیمه‌وقت دانشجویی دارند. در مقطع کارشناسی، دانشجویان می‌توانند 10ساعت در هفته کار کنند و 280یورو در ماه حقوق بگیرند. در مقطع کارشناسی ارشد این میزان دوبرابر است و دانشجویان می‌توانند 20ساعت در هفته کار کنند و ماهانه 560یورو حقوق بگیرند.

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش مثل هر جای دیگر دنیا بسته به سبک زندگی افراد متغیر است ولی بطور کلی دانشجویان باید هرماه مبلغی بین 700 تا 800یورو برای مسکن، تغذیه، رفت‌وآمد و هزینه‌های متفرقه صرف کنند. بخش عمده‌ای از این مبلغ صرف پرداخت اجاره‌بهای مسکن می‌شود.

نکته: متقاضیان ویزای دانشجویی اتریش در زمان ارائه درخواست ویزا، باید همراه دیگر مدارک، تأییدیه انگلیسی حساب ارزی خود با موجودی حداقل 10000یورو یا تأییدیه انگلیسی حساب ریالی با موجودی معادل 10000یورو را تحویل سفارت دهند. البته فرد دیگری هم اگر مقیم اتریش باشد می‌تواند با مراجعه به شهرداری شهر محل سکونت خود و ارائه معرفی‌نامه و مدارک مالی لازم از جمله قرارداد کار و فیش حقوقی ضمانت فرد متقاضی ویزا را به عهده بگیرد.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]