سایت بهترین ابزار


وام ازدواج

وام ازدواج ۱۰ میلیونی در پرده ای از ابهام !

تصویب وام ازدواج ده میلیونی معلق ماند . چند روز پیش خبر “افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان ” باعث بوجود آمدن موجی از نشاط و انگیزه برای جوانان و مردم شد. اما پس از اعتراض جدی بانک ها ، مسئله افزایش مبلغ وام ازدواج در حال لغو شدن است . عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی بانک ها ، افزایش سه برابری مبلغ وام را امری محال خواند و گفت :  این رشد فزاینده ، نه تنها کمکی به ازدواج جوانان نمی کند،بلکه باعث می شود عده ای از این تسهیلات بی بهره بمانند !!

وام ازدواج

تایید شورای نگهبان

محمد رضا پور ابراهیمی،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : در صورت تایید شورای نگهبان،قانون مورد اشاره لازم الاجرا است و بانکی ها موظف هستند ازآن تمکین کنند.

صحبت های ابراهیمی شاید جرقه های امید را دوباره در دل جوانان زنده کند ، اما به تحقق پیوستن آن پر از ابهام است . اگر شورای نگهبان نیز بانکی ها را تکلیف به ارائه وام ۱۰ میلیونی کند ، بی شک پوشیدن کفش های آهنی برای اخذ این وام را می طلبد . در این میان ، جالب است بدانید بانکی ها نه تنها از افزایش مقدار وام خوشحال هستند ، بلکه افزایش سود ۴ درصدی به ۲۱ درصد را نیز پیشنهاد داده اند !

55_900130_L600

در چند سال اخیر آنقدر شاهد کاهش چشمگیر آمار ازدواج ، پیری جمعیت ، افزایش آمار فساد و رواج تک فرزندی بوده ایم که حتی مقام معظم رهبری نیز جوانان را تشویق به ازدواج و فرزند آوری بیشتر کرد و دستگاه های مربوطه را مکلف به حل موانع و مشکلات ازدواج جوانان کرد.

بی شک اگر دو چالش اشتغال جوانان و ارائه تسهیلات ازدواج حل شود ، هیچ جوان مجردی باقی نخواهد ماند . اما متاسفانه شاهد این هستیم که هیچکدام ازین دو چالش قرار نیست حل شود .

159029

با اعتراض بانک ها به افزایش مبلغ وام ازدواج ، قطعا پروسه و روند تصویب شدن این تسهیلات پر از اما و اگر ها خواهد شد . اگر این طرح تسهیلاتی با شکست مواجه شود ، موجی از نارضایتی مردمی را در پی خواهد داشت .

سوال ها و ابهامات زیادی برای مردم وجود دارد : چرا با طرح افزایش مبالغ کالا ها سریعا موافقت میشود ؟ چرا قیمت خودرو ها بدون آنکه نطری از مردم گرفته شود ، براحتی گران میشود ؟ چرا وام های ۲۵ میلیون تومانی خودروهای با قطعات بی کیفیت چینی سریعا تصویب و اجرا شد ولی برای تسهیلات حیاتی ازدواجی سنگ اندازی و مانع تراشی می شود ؟ براستی آیا مشکل اصلی مردم ، خرید خودرو بود یا چالش ازدواج جوانان ؟ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]