سایت بهترین ابزار


دانلود مقاله فرایند تولید کاشی

فصل اول

مروری بر فازهای مطالعاتی

فرایند تولید کاشی کف

مواد اولیه برای بدنه‌ها :

ویژگی عمومی : بر طبق نوعی از طبقه بندی تجاری ،کاشی‌های دیوار به چهار دسته‌ی بدنه‌ی ماژولیکا (‌قرمز ) ، بدنه‌های کاتوفورت (‌قرمز ) ، بدنه‌های ارتن ور (سفید ) و بدنه‌های مونوپروزا (‌سفید یا قرمز ) تقسیم می‌کنند . مواد اولیه از دو نوع

۱)‌مواد رسی

۲) مواد مکمل ( مثل کوارتزها ، رس‌های فلد اسپاتیک و فلد سپات )

در بدنه‌های قرمز ، مواد رسی شامل خاک رس ایلیت – کائولینیتیک وایلیتیک – لکروتیک می‌باشد . در بدنه‌های سفید انواع رس چینی یا بالکی یا وضعیت ایلیتیک – کائولینیتیک یا کائولینیتیک غالب می‌باشد .

مواد اولیه مکمل میان مواد رسی ، کوارتز و بی ثبات می باشد . مثل ملد سپاتویدها ، فلدسپات ،ماسه‌های فلدسپاتیک وکوارتز نسبت کمی میان مواد رسی ، کوارتز و بی ثبات ، نسبت کمی میان خاک رس ، مواد بی‌ثبات و کوارتز منوط به ماهیت یا خواص معدنی ذاتی خاک رس ، اندازه آن ،‌توزیع و مقدار هر کدام ویژگی‌های مواد ناپایدار می‌باشد . در بدنه‌های سفید آنها بر طبق فراوانی اکسیدها در فرمول‌هایشان دارای مشخصه بارز هستند . اکنون به اختصار به ویژگی‌های هر یک از بدنه‌های دیوار می‌پردازیم .

بدنه‌های ماژولیکا:

مشخصه‌ی اصلی این بدنه‌ها وجود کربنات کلسیم بسیار زیاد در این بدنه‌ها می باشد . مواد اولیه برای ساخت این نوع کاشی دیوار متشکل شده از خاک‌های رسی – آهکی و رسی – غیر آهکی و مقادیری شاموت است . این بدنه‌ها دارای استحکام بالا می‌باشد و استحکام خمشی قطعه خشک شده ۳۰% – ۲۵ است . پخت بیسکوئیت این بدنه‌ها در دمای  انجام گرفته و زمان این پخت ۲۰-۳۸ می‌باشد .

(‌۲-۱-۱) بدنه‌های کاتوفورت :

این بدنه‌ها در مقایسه با بدنه‌های ماژولیکا دارای کربنات کلسیم کمتری می‌باشد و جذب آب نیز در آنها پائین‌تر است استحکام در این بدنه‌ها ماژولیکا بیشتر است آن هم به علت کاهش کربنات کلسیم و در نهایت کاهش تخلفل می‌باشد .

( ۳-۱-۱) بدنه‌های ارتن ور :

این بدنه به علت سفید بودن باید از موادی برای ساخت آن استفاده کرد که دارای اکسید آهن کمی می‌باشد این بدنه‌ها قابلیت مصرف لعاب ترانسپرت را دارند همچنین می‌توان روی آنها دکوراسیون بیشتری نیز انجام داد از این جهت این بدنه‌ها بر بدنه‌های قرمز ارجحیت دارند اما از نظر میزان ضایعات بعد از پخت ، فرسوده کردن قالبهای پرس ، قیمت تمام شده و کیفیت لعاب پخته شده ، بدنه‌های قرمز پخت ترجیح داده می‌شود . ضایعات این بدنه‌ها به دلیل وجود کوارتز بالا می‌باشد .

این بدنه‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند .]۱[

۱)‌بدنه‌های ارتن و فلد سپاتی – سیلیسی

۲) بدنه‌های ارتن ور فلدسپاتی – آهکی

۳) بدنه‌های ارتن ورآهکی

(۲-۱) مواد خام برای لعاب‌ها :

ویژگی‌های فیزیکی لعاب‌ها مثل مقاومت به آب ، اسیدها و بازها مشخص می‌کند که چنین محصولاتی را می‌توان درکجا به کاربرد . این پاسخ به این سوال است که چراتحقیقات در خصوص انواع جدید شیشه‌ با ویژگی‌های شیمیایی مکانیکی وفیزیکی ابتکاری و درحال پیشرفت می‌باشد . ویژگی‌های لعاب‌ها اساساً بستگی به موادخام به کار رفته در فرمول آنها و حرارت پخت دارد . فرمول براساس استفاده از انواع مختلف فریت به نسبت‌های مختلف است: فریت‌های یوتکتیک ذوبی جدید .دیگر مواد طبیعی و مصنوعی نیز به همراه فریت‌ها در لعاب‌ها ترکیب می شوند که بستگی به ترکیب و بافت دقیق و ویژگی‌های لعاب و هدف سازنده آن دارد . یعنی این اجزاء‌غیرفریتی مثل فلدسپات ، نفلین وشکل دی اکسید دوی به همراه فریت ماتریس لعابی شیشه‌ای را ایجاد می کنند.

منابع مطالعاتی :

 • Single – fired ceramic floor tile manufacture ” , Tile and ceramic Int , Escardino A, 1993.
 • ” A vessel Typology for early Chesapeake ceramics : the Potomac Typological system , In Approaches to Material culture Research for Archaeologists ” , compiled by George L . Miller , oliver R . Jones A. Ross and Teresita Majew ski . the society for Nistorical Archaeology , Pennsylvania 1991 .
 • “uniaxial pressing in ceramic tile manufacturing “, Instituto de Technologia ceramica de la univer sided Jaume I de castellon , Dr . Jose luis Amoros Albaro.
 • ” European and international ceramic wall and floor tiles ” industry : A MARKET / TECHNOLOGY REPORT 1999.
 • ” Integrated pollution prevention and control in the ceramic Tile Industry “. Best Available Techniques ( BAT) – NAVARRO J.E.(1998).
 • “Ceramic tile products Manufacturing “, Final Report , EPA contract No. 68-D2- ols9 , Midwest Research Institute , cary, NC,June 1996.
 • “Modern ceramic Engineering : properties processing , And use In Desing ” , Marcel Dekker , D .W. Richerson , Inc ., New York , Ny , 1982.
 • “Methods of sampling and testing ceramic tiles ” , published by standards Australia ( standards association of Australia ) 1 the crescent , homebush , NSW , 1997.
 • ” Testing of Recycled Glass and Inorganic Binder paving Tiles “, CWC , 1999.
 • ” Clay pavers and accessories for rigid paving – Req uirements and test methods ” , CEN central Secretariat , Brussels , August 1999.
 • ” utilization of Illinois fly ash in manufacturing of ceramic tiles ” , principal Investigator : Alex Mishulovich , project Manager : Dr. Francois Bothu , ICCI , 2002.
 • ” standard Test Method for Flexural strength of Tile ( using Simple Beam with Third – point loading ) ” , ASTM C 67( 1984) .
 • ” standard Test Method for strength of Tile ( using Beam with Center – point loading ) ” , ASTM C 67( 1984) .
 • ” standard Test Methods for sampling and Testing Brick and structuval clay Tile” , ASTM C 67- 92 a ( 1992) .
 • ” ceramic tile standards: product performance and consumer expectations ” , T.Jonsson , A. Tillman , A-M and S.Svensson , ford , (1996)
 • Int production to the principles of ceramic processing – James S.Reed.

فرمت : WORD | صفحات : ۴۸

*************************************

نکته : فایل فوق قابل ویرایش می باشد

(( برای دانلود کلیک کنید ))ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

آموزش مهارت نسخه خوانی در داروخانه

بنام خداوند خوبی ها ؛ سلام به شما دوست عزیز و همراه گرامی ، ورودت رو به وبلاگم خیر مقدم میگم ، و از اینکه شما رو در این لحظه در وبلاگم میبینم بسیار خرسندم . میخوام بهت بگم ، از اینکه در این ساعت و در حال مطالعه این آموزش از نسخه خوانی هستی ، یعنی یک قدم بزرگ رو برای یادگیری این مهارت دوست داشتنی برداشته ای . نسخه خوانی یا به عبارتی نسخه پیچی ، مهارتیه که بسیاری از افراد جامعه بهش علاقه مندند و ضمنا بهش نیاز هم دارن!

میخوام پکیچی رو بهت معرفی کنم که هم جزوه آموزشی نسخه خوانی داره و هم بیش از 300 نمونه نسخه پزشکی داره که میتونید به تمرین بپردازید .

آموزش خواندن نسخه دارو

میخوام بهت بگم و نشون بدم که چگونه میتونی نسخه خوانی در داروخانه رو خیلی آسان و راحت یادبگیری ، و چگونه بتونی از این مهارت با ارزش برای کسب و کار استفاده کنی و به یک فرصت شغلی برای خودت تبدیل کنی !

نمیگم که با این آموزش از فردا تو هم میتونی یک نسخه خوان حرفه ای باشی اما روش ها و جزواتی که در ادامه میخوام بهت معرفی کنم خیلی ارزشمنده و تور رو در مسیر حرفه ای شدن قرار میده ! مطمئن هستم که میتونی به نتیجه دلخواهت برسی و البته سریعتر و راحت تر !

نسخه خوانی در داروخانه یک شغل کاملا تجربی هست و صرفا من و تو همراه عزیز، نمیتونیم با مطالعه چند تا جزوه به صورت حرفه ای همه نسخه های پزشکی رو بخونیم و … باید بدونیم که مهارت در هر شغلی نیازمند فعالیت تئوری و عملی است . من در ادامه بهت میگم با جزوه هایی که در اختیارت قرار دادم چگونه بتونی تو این مهارت خبره بشی .

اصول یادگیری نسخه خوانی در داروخانه :

۱- مباحث داروشناسی : باید مقدمات و اصول اولیه شامل آشنایی با اشکال داروها ، اختصارات دارویی ، گروه های متداول دارویی ، وظایف یک تکنسین دارو ، اخلاق در داروخانه و … که همه ی این موارد در پکیج آموزشی بصورت کامل و مفصل موجود هست . یعنی شرط اولیه ورد به دنیای نسخه خوانی آشنایی با موارد فوق الذکر هست .

۲- نمونه نسخه های اموزشی : مسلما پس از اینکه مقدمات نسخه خوانی رو یاد گرفتیم ، بایستی جهت آشنایی و تمرینات اولیه با تعدادی نسخه های آموزشی کار کنیم . بخصوص زمانی که موقتا دسترسی به داروخانه جهت کار آموزی نداریم . در این پکیج آموزشی ما بیش از ۳۰۰ نسخه آموزشی داریم که جهت تسلط اولیه برای شما ضروری خواهد بود . همه نسخه ها دارای بازخوانی هستند و هیچ نگرانی از این بابت وجود نداره یعنی اگر نسخه ای رو بلد نبودید بخونید ، راهنمای اون نسخه موجوده.

۳- کارآموزی : همانطور که در ابتدای این مطلب هم ذکر کردم ، نسخه خوانی کاری تجربی است و صرفا با شرکت در کلاس های نسخه خوانی و اخذ مدرک نسخه خوانی و یا مطالعه جزوات مربوطه نمیشه بصورت حرفه ای از روز اول در داروخانه مشغول به کار شد ! هر چند یادگیری اصول اولیه که در این پکیج موجوده ضروریست . این کاملا بدیهی است که هر شغل و مهارتی نیاز به کار تجربی و کارآموزی اولیه داره ! پس در این قسمت در صورتی که میخواهید ازنسخه خوانی بعنوان یک شغل بهره ببرید ، میتوانید مدتی رو بر حسب قدرت یادگیری خودتون حداقل یکماه بصورت کارآموز در داروخانه ای سپری کنید و پس از اون به مرور زمان متوجه تسلط کامل خودتون خواهید شد و لذت حرفه ای شدنتون رو میچشید !

همراه عزیز و کاربر بزرگوار ؛ مجددا عرض میکنم که پکیج آموزشی که پیش روتون هست تمام نیازهای اولیه برای یادگیری و شروع نسخه خوانی رو در برداره ( هم جزوه و هم بیش از ۳۰۰ نسخه آموزشی ) و حتما دریافت کنید واولین و بزرگترین قدمتون رو در یادگیری این مهارت دوست داشتنی بردارید .

چنانچه نیازمند توضیحات بیشتری هستید ، مطلب کاملتری در ارتباط با تکنسین داروخانه قبلا نوشته ایم که میتوانید از لینک زیر مشاهده کنید :

مطلب آموزش اصول نسخه خوانی در داروخانهمنبع : سایت بهداشت محیط ایرانادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 چطور در مهمانی چهره جذاب‌تری داشته باشیم؟
شاید یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که هنگام دعوت شدن به مهمانی‌های مختلف برایتان پیش می‌آید رفتن به بیرون و خرید محصولات آرایشی جدید و نوع آرایشتان است. در اینجا به نکات جالبی در همین زمینه اشاره می‌کنیم.

چگونه چهره ای جذاب داشته باشیم؟

۱.پوستتان را آماده کنید و به آن برسید تا در بهترین وضعیت خود باشد
آرایش کردن درست مثل نقاشی روی بوم است. اگر بوم نقاشی (یا صورتتان) در وضعیت بسیار بدی قرار داشته باشد، آرایشتان هم افتضاح خواهد شد. راه حل این است که حداقل ۳ تا ۴ هفته پیش از هر مراسمی که به آن دعوت هستید، به طور مداوم از محصولات مراقب از پوست استفاده کنید. بهتر است کارتان را با اسکراب‌های لایه‌بردار آغاز کنید. می‌توانید آنها را دو تا سه بار در هفته بعد از پاکسازی به کار ببرید و مطمئن باشید که با این کار پوستی شاداب و با‌طراوت خواهید داشت.
۲. ابروهایتان را حرفه‌ای آرایش کنید
حتی اگر ابروهایتان خیلی کم‌پشت است، اگر به خوبی به آنها برسید زیبا خواهند شد. موهای ژولیده و پراکنده ابرو که بلند شده و از حدود ابروهایتان بیرون زده است یکی از اولین چیزهایی است که باعث می‌شود ظاهرتان به هم ریخته و نامرتب به نظر برسد و در نهایت تأثیر آرایشتان را از بین خواهد برد. سعی کنید موهایی از این دست را که خیلی سریع روی چانه و لب بالایی رشد می‌کنند، مرتب چک کنید. می‌توانید از آینه‌های بزرگ‌کننده هم استفاده کنید تا آنها را بهتر ببینید.

چطور در مهمانی چهره جذاب‌تری داشته باشیم؟ | استارفان

۳.تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید آرایش چشمتان بیشتر به چشم بیاید یا آرایش لب
اگر تصمیم گرفته‌اید چشمانتان آرایش خوب و فوق العاده‌ای داشته باشد، پس بهتر است آن را با یک رژ لب ملایم و یا برعکس ست کنید. اگر رژ لب قرمز براق و درخشانی را با رنگ تیره و سنگین دودی برای آرایش چشم انتخاب کنید٬ آن وقت ممکن است شبیه بازیگران پانتومیم شوید.
۴.بهترین رنگ را انتخاب کنید
شاید شما هم مانند بسیاری از خانم‌ها علاقه خاصی به رنگ مشکی داشته باشید. دلیل پرطرفدار بودن رنگ مشکی این است که هم شما را لاغرتر نشان می‌دهد و هم خیلی باکلاس است. اگر یقه لباستان کمی باز است، می‌توانید برای کم کردن تأثیر آرایش، گردنبند جواهر بیاندازید. مثلا اگر موهایتان خاکستری یا سفید است، سعی کنید گردنبند یا گوشواری بیاندازید که به رنگ نقره‌ای روشن و براق باشد.
۵.سعی کنید رنگی که برای رژ گونه و رژ لب استفاده می‌کنید با هم همخوانی داشته باشد
رنگی که انتخاب می‌کنید تا روی صورت و به ویژه به گونه‌ها و لب‌هایتان بمالید اهمیت زیادی دارد. این رنگ‌ها باید با هم همخوانی داشته باشند تا تأثیری که بر ظاهرتان می‌گذارد بیشتر باشد. اگر به رنگ‌های گرم علاقه دارید، پس به دنبال رژ یا پودرهای صورتی فوق العاده و یا رژ لب مرجانی یا قرمز-نارنجی گرم باشید. اگر به دنبال رنگ‌های سرد هستید بهتر است رژگونه‌ی صورتی خود را با قرمز تیره ترکیب کنید و یا از سایه‌ی صورتی تیره استفاده کنید.
۶.بلافاصله بعد از بیرون آمدن از حمام آرایش نکنید
روزی که قرار است به مراسم مهمی بروید سعی کنید حداقل دو ساعت قبل از آرایش کردن حمام بروید. آیا تا به حال سعی کرده‌‌اید در آب و هوای گرمسیری که رطوب هوا زیاد است آرایش کنید؟ بله، در این شرایط آرایشتان روی صورتتان به خوبی نمی‌ماند و آب می‌شود. بنابراین بهتر است بعد از بیرون آمدن از حمام، اول بدنتان را حسابی خنک کنید و بگذارید تا بدن عملیات بازیابی را بعد از بخار داغ حمام انجام دهد.
۷.از پرایمر مخصوص لب، چشم و صورت استفاده کنید تا مطمئن شوید که آرایشتان خوب و تازه خواهد ماند
پرایمرها، سلاح‌های مخفی شما هستند. در صورت استفاده از آنها می‌توانید از چندین ساعت پیش از شروع مراسم آرایش کنید، بدون آنکه نگران خراب شدن و یا ماسیدن آن روی صورتتان باشید؛ چون استفاده از پرایمرها به طور قابل توجهی ماندگاری آرایش‌تان را بیشتر خواهد کرد.
امیدواریم این راهکارها توانسته باشد کمکتان کند تا توجه بیشتری به آرایش و محصولات آرایشی تان داشته باشید و هنگامی که به مراسمی دعوت می‌شوید بتوانید به نحو احسن از آنها استفاده کنید.

پزشکی -سلامت- زیبایی- جذابیت- چگونه جذاب باشیمادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده ۱۰۷۱: هر يک از مرد و زن مي‌تواند براي عقد نکاح وکالت به غير دهد.
ماده ۱۰۷۲: در صورتي که وکالت به طور اطلاق داده شود وکيل نمي‌تواند موکله را براي خود تزويج کند مگر اين که اين اذن صريحاً به او داده شده باشد.
ماده ۱۰۷۳: اگر وکيل از آن چه که موکل راجع به شخص يا مهر يا خصوصيات ديگر معين کرده تخلف کند صحت عقد متوقف بر تنفيذ موکل خواهد بود
ماده ۱۰۷۴: حکم ماده فوق در موردي نيز جاري است که وکالت بدون قيد بوده و وکيل مراعات مصلحت موکل را نکرده باشد.

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده 3. مطبوعات حق دارند نظرات، انتقادات سازنده، پيشنهادها، توضيحات مردم و مسئولين رابا رعايت موازين اسلامي و مصالح جامعه درج و به اطلاع عموم برسانند.
تبصره ـ انتقاد سازنده مشروط به دارا بودن منطق و استدلال و پرهيز از توهين، تحقيرو تخريب مي باشد.
ماده 4. هيچ مقام دولتي و غيردولتي حق ندارد براي چاپ مطلب يا مقاله اي درصدد اعمال فشار بر مطبوعات برآيد و يا به سانسور و كنترل نشريات مبادرت كند.
ماده 5. كسب و انتشار اخبار داخلي و خارجي كه به منظور افزايش آگاهي عمومي و حفظ مصالح جامعه باشد با رعايت اين قانون حق قانوني مطبوعات است.
تبصره 1 ـ متخلف از مواد(4) و (5) به شرط داشتن شاكي به حكم دادگاه به انفصال خدمت از شش ماه تا دوسال ودر صورت تكرار به انفصال دايم از خدمات دولتي محكوم خواهد شد.
تبصره 2 ـ مصوبات شوراي عالي امنيت ملي براي مطبوعات لازم الاتباع است . درصورت تخلف، دادگاه مي تواند نشريه متخلف را موقتا تادوماه توقيف و پرونده راخارج از نوبت رسيدگي نمايد.
تبصره 3 ـ مطالب اختصاصي نشريات اگر به نام پديدآورنده اثر (به نام اصلي يا مستعار) منتشر شود به نام او و در غير اينصورت به نام نشريه، مشمول قانون حمايت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مي باشد.

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده ۳۳۶ ـ مهلت درخواست تجدیدنظر اصحاب دعوا ، برای اشخاص مقیم ایران بیست روزو برای اشخاص مقیم خارج از كشور دوماه از تاریخ ابلاغ یا انقضای مدت واخواهی است .
ماده ۳۳۷ ـ هرگاه یكی از كسانی كه حق تجدید نظرخواهی دارند قبل از انقضاء مهلت تجدیدنظر ورشكسته یا محجور یا فوت شود ، مهلت جدید از تاریخ ابلاغ حكم یا قرار در مورد ورشكسته به مدیر تصفیه تصفیه و در مورد محجور به قیم و در صورت فوت به وارث یا قائم مقام یانماینده قانونی وارث شروع می شود . 
ماده ۳۳۸ ـ اگر سمت یكی از اشخاصی كه به عنوان نمایندگی از قبیل ولایت یا قیمومت و یاوصایت در دعوا دخالت داشته اند قبل از انقضای مدت تجدیدنظر خواهی زایل گردد ، مهلت مقرر از تاریخ ابلاغ حكم یا قرار به كسی كه به این سمت تعیین می شود ، شروع خواهد شد و اگر زوال این سمت بواسطه رفع حجر باشد ، مهلت تجدیدنظر خواهی از تاریخ ابلاغ حكم یا قرار به كسی كه از وی رفع حجر شده است شروع می گردد .

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده ۳۰۹ ـ هرگاه در تنظیم و نوشتن رای دادگاه سهو قلم رخ دهد مثل از قلم افتادن كلمه ای یازیاد شدن آن و یا اشتباهی در محاسبه صورت گرفته باشد تا وقتی كه از آن درخواست تجدیدنظرنشده ، دادگاه راسا یا به درخواست ذی نفع ، رای را تصحیح می نماید .رای تصحیحی به طرفین ابلاغ خواهد شد . تسلیم رونوشت رای اصلی بدون رونوشت رای تصحیحی ممنوع است .
حكم دادگاه درقسمتی كه مورد اشتباه نبوده درصورت قطعیت اجرا خواهد شد . 
تبصره ۱ - در مواردی كه اصل حكم یا قرار دادگاه قابل واخواهی یا تجدیدنظر یا فرجام است تصحیح آن نیز در مدت قانونی قابل واخواهی یا تجدیدنظر یا فرجام خواهد بود . 
تبصره ۲ - چنانچه رای مورد تصحیح به واسطه واخواهی یا تجدیدنظر یا فرجام نقض گرددرای تصحیحی نیز از اعتبار خواهد افتاد .

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده ۳۸- در نقاطی که دولت مقتضی بداند و اعلام کند کسانی که سن آن‌ها از ۱۵ سال به بالا است باید دارای کارت شناسائی بوده و همیشه آن را همراه داشته باشند کارت شناسائی حاوی مشخصات و اثر انگشت و عکس و نشانی محل سکونت و گروههای اصلی خون خواهد بود. ترتیب صدور و ترتیب درج مشخصات دارنده کارت شناسائی و چگونگی تحصیل اطلاعات مربوط به سکونت و سایر اطلاعات از قبیل گروه خون و اشخاصی که برای صغار و مجانین کارت شناسائی اخذ نمایند در آیین نامه اجرائی تعیین خواهد شد.
ماده ۳۹- حذف شد (لایحه قانونی ۱۳/۱۱/۵۸) شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران).

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده 12 - مجازاتهاي مقرر در اين قانون پنج قسم است - 
1 - حدود2 - قصاص 3 - ديات 4 - تعزيرات 5 - مجازاتهاي بازدارنده 0 
ماده 13 - حد ، به مجازاتي گفته ميشود كه نوع وميزان و كيفيت آن در شرع تعيين شده است . 
ماده 14 - قصاص ، كيفري است كه جاني به آن محكوم مي شود و بايدبا جنايت او برابر باشد . 
ماده 15 - ديه ، مالي است كه از طرف شارع براي جنايت تعيين شده است . 
ماده 16 - تعزير ، تاديب و يا عقوبتي است كه نوع ومقدار آن در شرع تعيين نشده و بنظرحاكم واگذار شده است از قبيل حبس و جزاي نقدي و شلاق كه ميزان شلاق بايستي از مقدار حد كمتر باشد . 
ماده 17 - مجازات بازدارنده ، تاديب يا عقوبتي است كه از طرف حكومت به منظور حفظ نظم و مراعات مصلحت اجتماع در قبال تخلف از مقررات و نظامات حكومتي تعيين ميگردد از قبيل حبس ، و جزاي نقدي و شلاق كه ميزان شلاق بايستي از مقدار حد كمتر باشد . 
ماده 17 - مجازات بازدارنده ، تاديب يا عقوبتي است كه از طرف حكومت به منظور حفظ نظم ومراعات مصلحت اجتماع در قبال تخلف از مقررات و نظامات حكومتي تعيين ميگردد از قبيل حبس ، جزاي نقدي تعطيل محل كسب ، لغو پروانه و محروميت از حقوق اجتماعي و اقامت در نقطه يا نقاط معين و منع از اقامت در نقطه يا نقاط معين و مانند آن . 
ماده 18 - مدت كليه حبس ها از روزي شروع ميشود كه محكوم عليه به موجب حكم قطعي قابل اجراء محبوس شده باشد . 
تبصره - چنانچه محكوم عليه قبل از صدور حكم بعلت اتهام يا اتهاماتيكه در پرونده امر مطرح بوده بازداشت شده باشد دادگاه پس از تعيين تعزير ، از مقدارتعزير تعيين شده يامجازات بازدارنده به ميزان بازداشت قبلي وي كسر ميكند . 
ماده 19 - دادگاه ميتواند كسي را كه به علت ارتكاب جرم عمدي به تعزير يا مجازات بازدارنده محكوم كرده است به عنوان تتميم حكم تعزيري يا بازدارنده مدتي از حقوق اجتماعي محروم و نيز از اقامت در نقطه يا نقاط معين ممنوع يا به اقامت در محل معين مجبور نمايد .
تبصره ـ نقاط اقامت اجباري محكومين با توجه به نوع جرائم آنان توسط دادگاهها تعيين مي شود. 
آئين نامه اجرائي مربوط توسط وزارت دادگستري با هماهنگي وزارت كشور تهيه و به تصويب رئيس قوه قضايي مي رسد.

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

16 الي 66567311-021

وکیل خانواده. وکیل طلاق. وکیل پایه یک دادگستری

ماده 2. رسالتي كه مطبوعات در نظام جمهوري اسلامي بر عهده دارد، عبارت است از:
الف. روشن ساختن افكارعمومي وبالابردن سطح معلومات و دانش مردم دريك يا چند زمينه مورد اشاره درماده يك.
ب. پيشبرد اهدافي كه در قانون اساسي جمهوري اسلامي بيان شده است.
ج. تلاش براي نفي مرزبندي هاي كاذب و تفرقه انگيز و قرار ندادن اقشار مختلف.
د. مبارزه با مظاهر فرهنگ استعماري (اسراف، تبذير، لغو،تجمل پرستي،اشاعه فحشا و...) و ترويج و تبليغ فرهنگ اصيل اسلامي و گسترش فضايل اخلاقي.
ه. حفظ و تحكيم سياست نه شرقي ـ نه غربي.
تبصره ـ هريك از مطبوعات بايد حداقل در تحقق يكي از موارد فوق الذكر سهيم و با موارد ديگر به هيچ وجه در تضاد نبوده و درمسير جمهوري اسلامي باشد.

برای دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ها با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان حقوقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]