سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

با توجه به اینکه ایجاد سازمان سواحل مکران در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: منتظر مصوبه شورای نگهبان در خصوص ایجاد این سازمان هستیم تا پس از آن به دولت ابلاغ شود. محمد حسین ملک زادگان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این که اخیرا در مجلس شورای اسلامی ایجاد سازمان سواحل مکران با محوریت فعالیت و توجه به مناطق آزاد مصوب شده است، اظها ر کرد: کارکرد این سازمان تعیین مسائل مرتبط با منطقه و نیز مشخص کردن تصمیماتی است که قرار است در سواحل مکران مدنظر قرار گیرد. عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار با اعلام این که در حال حاضر زمان تصویب ایجاد سازمان سواحل مکران مشخص نیست، ا دا مه داد: هنوز معلوم نشده که طی مراحل قانونی ایجاد سازمان سواحل مکران چه زمانی به اتمام می رسد تا پس از آن توسط دولت ابلاغ شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

متهمی که به دلیل مصرف اعتیاد، برادر 7 ساله خود را به قتل رسانده بود دستگیر شد.به گزارش فارس، فرمانده انتظامی چابهار در نشست خبری گفت: در 23 خرداد طی تماسی با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر قتل یک پسر بچه هفت ساله همکاران ما به محل قتل عزیمت کردند.« محمدنوربخش» افزود: پس از بررسی ها مشخص شد این کودک که دست و پایش به وسیله چسب بسته شده بود به قتل ر سیده است.درتحقیقات مشخص شد پسر بچه شب قبل از وقوع قتل در اتاق برادر بزرگ ترش حضور داشته که صبح روز بعد این قتل اتفاق افتاده است.وی گفت: شواهد حکایت از این بود که امکان دارد برادر بزرگ تر در این قتل نقش داشته باشد که با هماهنگی مقام قضایی، فرد مظنون به پلیس آگاهی منتقل شد و تحقیقات لازم از نامبرده صورت گرفت که به دنبال آن اعتراف کرد به دلیل مصرف مواد مخدر دست به قتل برادر 7 ساله خود زده است.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

 
چهار طرح گازرسانی مشتمل بر گازرسانی به نیروگاههای کهنوج، ماهشهر، کنارک و چابهار برای تصویب، به شورای اقتصاد ارسال شده است.چهار طرح گازرسانی مشتمل بر گازرسانی به نیروگاههای کهنوج، ماهشهر، کنارک و چابهار برای تصویب، به شورای اقتصاد ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، معاونت امور برنامه ریزی وزارت نفت در گزارشی به تشریح عملکرد این وزارتخانه در حوزه بهینه سازی مصرف سوخت در سال ٩٤ پرداخته و اعلام کرده است: طرح گازرسانی به نیروگاه کهنوج، طرح گازرسانی به نیروگاه ماهشهر و طرح گازرسانی به نیروگاههای کنارک و چابهار با استفاده از سی ان جی تا زمان بهره برداری از گاز طبیعی از طریق خط لوله، از جمله طرحهایی است که پارسال در شورای اقتصاد تصویب شده است.

بر اساس این گزارش، در زمینه توسعه گازرسانی، پارسال نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر در طرح گازرسانی استان سیستان و بلوچستان به مصرف کنندگان گاز طبیعی اضافه شد؛ همچنین پس از گازرسانی به زاهدان، گازرسانی به بندر چابهار نیز در اولویت اجرایی قرار می گیرد.

این گزارش حاکی است: از ابتدای استقرار دولت یازدهم و به منظور استفاده از ظرفیتهای عظیم پیش بینی شده در بند «ق» تبصره ٢ قانون بودجه سال ٩٣ و ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، ١٤ طرح مرتبط با بالادستی صنعت نفت و همچنین طرحهای گازرسانی و بهینه سازی مصرف سوخت در بخشهای مختلف مصرف در سال ٩٣ برای تصویب خواهی به شورای اقتصاد ارسال شده است که از این میان، ١١ طرح در سالهای ٩٣ و ٩٤ تصویب شد.

جایگزینی ٤٠٠ هزار موتوسیکلت بنزینی فرسوده با موتوسیکلت برقی، توسعه حمل و نقل مسافر توسط متروی تهران و توسعه حمل و نقل مسافر از سوی متروی هشت کلانشهر مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، تبریز، البرز، کرمانشاه و قم، سه طرح باقیمانده از آن ١٤ طرح است که در شورای اقتصاد در حال بررسی است.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)


سردخانه پزشکی قانونی شهرستان چابهار به بهره برداری می رسد
مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستانگفت: سردخانه پزشکی قانونی شهرستان چابهار با اعتباری بالغ بر ۱۸۵۰ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

حامد جلالوند در گفت وگو با خبرنگار ما درچابهار اظهار داشت: بخش حساس ساختمان پزشکی قانونی شهرستان چابهار به بهره برداری می رسد بخش سرد خانه و تشریع اجساد ساختمان پزشکی قانونی شهرستان چابهار با نگاه ویژه مسئولان به بهره برداری می رسد. مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازیجنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نیاز مبرم مردم صبور شهرستان های چابهار، کنارک و نیکشهر به انجام معاینات و آزمایش های پزشکی قانونی ساختمان اداری آزمایشگاهی پزشکی قانونی در شهرستان چابهار با هزار و 100 متر مربع زیربنا در دو طبقه و با اسکلت بتنی با اعتبار تخصیصی 600 میلیون ریال از روزهای پایانی سال 1393 در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: با توجه به تخصیص اندک ابلاغی بخش سردخانه و سالن تشریع اجساد ساختمان پزشکی قانونی شهرستان چابهار در دستورکار قرار گرفته که با نگاه ویژه مسئولین در تامین اعتبار موردنیاز در سال جاری به بهره برداری می رسد. جلالوند تصریح کرد: عملیات تکمیل بخش سردخانه و سالن تشریع این ساختمان با زیر بنای 180 متر مربع هم اکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون مبلغ 1150 میلیون ریال هزینه شده و برای تکمیل و بهره برداری این پروژه نیاز به 700 میلیون ریال اعتبار است که در صورت تامین اعتبار این اداره کل آمادگی آن را دارد برای رفع مشکل مردم چابهار در اسرع وقت این پروژه را تکمیل و به دستگاه بهره بردار تحویل دهد. وی افزود: در صورت نیاز به زمان برای انجام معاینات بیشتر بر روی اجساد و لزوم نگهداری اجساد در محل پزشکی قانونی شهرستان چابهار با تخصیص این میزان اعتبار مشکل مردم صبور چابهار برای نگهداری اجساد برطرف می شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)


عملیات ساخت اورژانس بیمارستانی در چابهار آغاز شد
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: عملیات ساخت اورژانس جدیدبیمارستان امام علی(ع) چابهار با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال آغاز شد.

ابراهیم جنگی زهی در گفت وگو با خبرنگارما درچابهار اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث بخش اورژانس جدید بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار آغاز شد و پس از تجهیز، 23 تخت درمانی و بستری به ظرفیت اورژانس بیمارستانی چابهار اضافه می شود. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و توریست پذیری شهرستان چابهار احداث اورژانس جدید برای ارائه خدمات مناسب تر ضروری بود. وی افزود: خوشبختانه با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه، کار گودبرداری این ساختمان آغاز شده و قرار است در مدت 12 ماه به بهره برداری برسد و این ساختمان در ضلع جنوبی بیمارستان امام علی(ع) چابهار و در زمینی به مساحت 3312 متر در دوطبقه ساخته می شود. جنگیزهی تصریح کرد: برای ساخت اورژانس جدید بیمارستان امام علی (ع) چابهار 75 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

خبرگزاری چابهار: «هر بار که باردار می شدم نوزادم سقط می شد و همسر و خانواده همسرم مدام به من سرکوفت می زدند. هفته پیش هم نوزادی که زایمان کردم بلافاصله پس از زایمان فوت شد؛ به همین دلیل نوزاد این خانواده را دزدیدم که به همه بگویم فرزند خودم است. اما بعد از دو روز دستگیر شدم و نوزاد را از من گرفتند.» اینها را مریم 24 ساله در حالی که گریه می کرد و دستبند در دست داشت در اداره آگاهی شهرستان چابهار به افسر پرونده می گفت. به گزارش خبرگزاری چابهار به نقل از روزنامه فرهیختگان، زنی کهنوزاد یک روزه زنی دیگر را ربوده بود تا پیش خانواده همسرش به خاطر نداشتن بچه سرکوفت نخورد، از سوی پلیس چابهار شناسایی و دستگیرشد.جمعه گذشته پلیس چابهار خبری را اعلام کرد مبنی بر اینکه نوزاد یک روزه یک خانواده را از زایشگاه امام علی(ع) در شهرستان چابهار ربوده اند. بلافاصله ماموران و کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در محل جست و جوی خود را آغاز کرده و به تحقیقات پرداختند. در گفت وگو با اقوام این نوزاد مشخص شد زن جوانی که خودش هم برای زایمان به این بیمارستان آمده بود به اقوام این خانواده شربتی داده بود که باعث به خواب رفتن همه این افرادی شده بود که به عنوان همراه مادر به بیمارستان آمده بودند. محمد نوربخش، فرمانده انتظامی شهرستان چابهار با تایید این خبر گفت: «این زن جوان که نوزاد یک روزه را ربوده بود 48 ساعت پس از ربودن نوزاد دستگیر شد.» او همچنین گفت: «پلیس چابهار با در دست داشتن شواهدی که از طریق پرسنل بیمارستان به دست آورده بود و همچنین اطلاعاتی که راجع به چهره آن زن از اقوام نوزاد گرفت توانست متهم را شناسایی کند.» متهم با اینکه در ابتدا منکر این آدم ربایی بود اما در نهایت اعتراف کرد: «روز قبل از ماجرا، فرزند تازه متولد شده ام فوت شد و از لحاظ عصبی و روانی تحت فشار بودم. به ناچار برای حفظ آبروی خود نزد خانواده و اقوام به فکر ربایش نوزاد از بیمارستان افتادم که در اوایل شب به بهانه این که می خواهم زایمان کنم با تهیه چند آبمیوه آغشته به قرص خواب آور با برادرم ...ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

878 میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در چابهار نیاز است
خبرگزاری چابهار-ریس اداره زندان چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: 878 میلیون ریال برای آزادی 10 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در این شهرستان نیاز است.

محمد عازم کدخدایی روز چهارشنبه در گفت گو با خبرنگار ما اظهار داشت: جشن گلریزان هر سال در سراسر کشور برگزار می شود و خیران در ایام مبارک رمضان باکمک های مالی خود سبب آزادی و خوشحالی خانواده های زیادی می شوند. وی افزود: جشن گلریزان چابهار در سوم تیرجاری برگزار و قشرهای مختلف مردمی در آن شرکت می کنند. رئیس اداره زندان چابهار اظهار امیدواری کرد با همت بلند مردم خیر نوعدوست این شهرستان تمامی 10 نفر زندانی جرایم غیرعمد این شهرستان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگردند. ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
  •  

معافیت مالیاتی برای فعالین اقتصادی منطقه آزاد چابهار

عصر اعتبار- معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: در راستای اجرای ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و اجرای ماده ۱۱ مقررات سرمایه گذاری مناطق آزاد، فعالین اقتصادی این منطقه می توانند با ارایه اظهار نامه از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.


به گزارش پایگاه خبرگزاری چابهار به نقل از ایسنا، عبدالرحیم کردی بیان کرد: فعالین اقتصادی با مراجعه به واحد نظارت بر عملکرد فعالین اقتصادی مستقر در معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان و تکمیل دفترچه اظهار اطلاعات ثبتی، ترازنامه و حساب سود و زیان ویژه اشخاص حقیقی و حقوقی از این مزیت قانونی استفاده کنند.

کردی اظهار  کرد: آخرین مهلت تسلیم اظهار نامه توسط فعالین اقتصادی منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار تا 31 تیرماه سال جاری است. حدود 1500 فعال اقتصادی در بخش های تولیدی، صنعتی، تجاری و خدماتی در منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار به کار و فعالیت مشغول هستند.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در مجموع ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد از هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نورالدین علی‌آبادی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی 10 هزار میلیارد ریال برای توسعه حمل و نقل چابهار هزینه کرده و 20 هزار میلیارد ریال دیگر برای تجهیزات این بندر هزینه می‌کند.

وی افزود: 100 هزار میلیارد ریال در مجموع برای تکمیل فازهای طرح توسعه چابهار هزینه می‌شود تا کشتی‌های بزرگ شرایط پهلوگیری را در این بندر داشته باشند. 

وی ادامه داد: تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل می‌تواند دروازه و کلید توسعه بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار شود. 

علی‌آبادی بیان کرد: هر منطقه‌ای که زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی آن براساس استانداردهای روز باشد به پیشرفت‌های لازم دست پیدا می‌کند.

عضو هیات عامل و معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی گفت: 60 موج شکن در کشور در حال ساخت است که 6 موج شکن آن در سیستان و بلوچستان است.

علی آبادی با بیان اینکه در مجموع پنج هزار و 800 کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد، افزود: تاکنون نتوانستیم به خوبی از نعمت خدادادی دریا استفاده لازم را ببریم.‌

بنابراین گزارش شهرستان چابهار با 13هزار و 161 کیلومترمربع وسعت از شمال به شهرستان‌های نیک‌شهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است. 

بندر‌ چابهار در منطقه مکرانِ بلوچستان از 2 شهر به نام‌های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و 549 آبادی دارای سکنه تشکیل شده است؛ چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]