سایت بهترین ابزارتحقیق در مورد دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسی

جهان پیچیده است و ما سعی کرده ایم که در اینجا، فقط طبیعت پیچیده وپویای تجارت را منعکس نمائیم به طور اختصار بر برخی مزایای سیستم تجاری WTO تاکید کرده ایم ولی ادعا نمی کنیم که همه چیز در اینجا کامل وبی عیب است زیرا درغیر اینصورت مذاکرات بیشتری درجهت اصلاح سیستم صورت نمی گرفت همچنین ادعا نمیکنیم که همه تمام اجزاء WTO را قبول دارند که این خود شاید دل

دانلود تحقیق در مورد دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسی

تحقیق دانشجویی
 تحقیق در مورد دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسی
 خرید مقاله
 دانلود تحقیق
 دانلود مقاله
 دانلود مقاله دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسی
دانلود مقاله در مورد دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسی
 دانلود مقاله فارسی
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 860 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 37

WORD TRADE ORGANIZATION

جهان پیچیده است و ما سعی کرده ایم که در اینجا، فقط طبیعت پیچیده وپویای تجارت را منعکس نمائیم. به طور اختصار بر برخی مزایای سیستم تجاری WTO تاکید کرده ایم ولی ادعا نمی کنیم که همه چیز در اینجا کامل وبی عیب است زیرا درغیر اینصورت مذاکرات بیشتری درجهت اصلاح سیستم صورت نمی گرفت. همچنین ادعا نمیکنیم که همه تمام اجزاء WTO را قبول دارند که این خود شاید دلیلی برای ماندگاری سیستم باشد. دراینجا کشورها گردهم چمع می شوند تا اختلافات تجاری خود را حل و فصل کنند.

دلایل قانع کننده بسیاری برای برپائی و ماندگاری سیستم موجود است که دراینجا ده مورد آن ذکر و بحث میشود:
۱- این سیستم به حفظ و ارتقاء صلح کمک میکند
۲- مناقشات و اختلافات به طریقه ای سودمند مشکل گشائی میشوند

۳- رعایت قوانین، زندگی را برای همه آسانتر می سازد
۴- تجارت آزادتر، هزینه های زندگی را کم میکند

۵- حق انتخاب کالاها بیشتر شده و کیفیتها بالاتر می رود
۶- تجارت، درآمدها را افزایش می دهد
۷- تجارت، رشد اقتصادی را افزایش می دهد

۸- قوانین و ضوابط پایه ای، زندگی را آسانتر می کنند
۹- دولت ها در برابر اعمال نفوذهای شخصی و گروهی محافظت می شوند
۱۰- این سیستم دولتهای شایسته و خوب را ارج می دهد و تشویق میکند

۱- این سیستم به حفظ صلح جهانی کمک می کند
شاید این ادعایی بزرگ بنظر رسد و نمی توان فقط بر آن تکیه کرد، اما این سیستم به برقراری صلح جهانی یاری میرساند و اگر دلیل آنرا بدانیم تصویر واضحتری از کاری که

سیستمWTO واقعا انجام می دهد خواهیم داشت .
صلح تقریبا نتیجه دو اصل اساسی تجارت است :
– جریان یافتن تجارت به صورت روان
– فراهم آوردن بستری عادلانه و سازنده برای حل و فصل اختلاف تجاری کشورها
تاریخ پر از جنگهایی است که براثر مناقشات تجاری ایجاد شده اند یکی از مشخصترین مثالها، جنگ دهه ۱۹۳۰است که کشورها به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی، از واردات خارجی جلوگیری کردند وتلاقی سیاستهای گوناگونی که کشورهای مختلف در این مورد اتخاذ می کردند رکود اقتصادی اوایل دهۀ ۱۹۳۰ را وخیم تر کرد و سرانجام منجر به آغاز جنگ جهانی دوم شد.

بلافاصله پس از جنگ، دو رویداد مهم به جلوگیری از تکرار تنش کمک کرد : در اروپا، همکاری بین المللی در GATTمورد ذغال سنگ ، آهن و فولاد گسترش یافت و موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت موسوم به (General Agreement on Tarrifs and Trade) در سطح جهان ایجاد شد.
هردو این دو رویداد به قدری موفقیت آمیز بودند که امروزه به صورت قابل توجهی گسترش یافته اند ، اولی به اتحادیه اروپا تبدیل شده است و دومی به سازمان تجارت جهانی(WTO).

 

WTO چگونه عمل می کند ؟
بایستی خاطر نشان کنیم در معاملات و تجارت، معمولا فروشندگان مایل به جرو بحث با مشتریان خود نیستند به عبارت دیگر، اگر تجارت راحت و بی دردسر جریان داشته باشد و هر دو طرف از یک رابطه تجاری سالم لذت ببرند احتمال چالش سیاسی کمتر خواهد بود. به علاوه تجارت روان ، به بالا بردن سطح رفاه اقتصادی تمام مردم کمک میکند، و کسانی که پولدارتر و راضی تر هستند کمتر تمایل به جروبحث و دعوا دارند .

اما این همه قضیه نیست، جنگهای تجاری دهۀ ۱۹۳۰ گواه براین هستند که چگونه سیاست حمایت از صنایع داخلی می تواند به راحتی کشورها را در وضعیتی قرار دهد که برنده ای نداشته باشیم و همه ببازند .نگرش بستن درها بر روی واردات برخی کالاها برای حمایت از صنایع داخلی کوته فکرانه است چرا که این روش ، واکنش و پاسخ کشورهای دیگر را نادیده انگاشته است . واقعیت این است که در درازمدت حتی یک قدم بسوی حمایت از صنایع داخلی ، بسادگی میتواند مشکلات دیگری را بوجود آورد از قبیل:
اقدامی متقابل از سوی سایر کشورها ، ازبین رفتن اطمینان درتجارت آزاد، گامی بسوی ایجاد مشکلات اقتصادی، (حتی برای بخشهایی که در ابتدا حمایت و محافظت شدند ) ،شرایطی که در آن همه ضرر خواهند کرد.
اطمینان کلید جلوگیری از ایجاد این سناریوی بدون برد است و سیستم GATT/WTO این اطمینان را ایجاد میکند. اگر دولتها مطمئن باشند که سایرین موانع واردات تجاری خود را علم نخواهند کرد آنان نیز به انجام چنین کاری ترغیب نخواهند شد . همچنین همه در یک قالب فکری بهتری برای همکاری بیشتر قرار خواهند گرفت.
سیستم تجاری WTO نقشی حیاتی در خلق و تقویت این اطمینان بازی می کند ، مذاکراتی که به موافقت نامه های تجاری عمومی منجر شوند و وفاداری به این موافقت نامه ها و قوانین از اهمیت خاصی برخوردار است .

۲- این سیستم راه را برای حل وفصل مشکلات تجاری باز می کند
با گسترش و توسعه تجارت به لحاظ کمیت و افزایش شمار کشورهای تجارت کننده ،احتمال بوجود آمدن اختلافات بیشترشده است. سیستم WTO کمک می کند تا این اختلافات به طریقی مسالمت آمیز و سودمند حل شوند

تجارت وتوسعه آزاد یک جنبه منفی نیز دارد که آن پدید آمدن و بالا گرفتن مناقشات و اختلافات است . توجه نکردن و نادیده گرفتن این مناقشات وتنش های حاصل از آن ، می تواند به درگیری شدیدتری منجر شود، در WTO، کشورها میتوانند به طرح اختلاف پرداخته و به طریقی مسالمت آمیز آنرا حل و فصل کنند. این مهم پیش از جنگ جهانی دوم ممکن نبود، پس از جنگ، جوامع تجارت کننده در باره قوانین تجاری که اکنون به WTO محول شده اند مذاکره کردند. طبق این قوانین، اعضای این سازمان موظفند مناقشات خود را در WTO اقامه کنند و یک جانبه اقدام نکنند.

وقتی مناقشات درWTO مطرح میشود سیستم نگاه و نگرش آنها را متوجه قوانین می کند پس از بررسی و صدورحکم، کشورها از آن تبعیت می کنند و البته شاید در آینده دوباره در باره قوانین مذاکره کنند اما با یکدیگر در گیر نمی شوند. از زمان تاسیس WTO در سال ۱۹۹۵ تا به حال حدود ۳۰۰ مناقشه در آن مطرح شده است اگر روشی برای حل دوستانه و مسالمت آمیز این مناقشات نبود برخی از آنها می توانست به نزاعهای سیاسی جدی منجر شود .
این واقعیت که مناقشات در WTO براساس توافقات حل وفصل می شوند بدان معناست که پایه و اساس محکمی برای قضاوت درمورد اینکه “حق با کیست” وجود دارد. با صدور حکم راه برای اقدامات مورد نیاز بعدی فراهم می شود .

شمار روز افزون مناقشات مطروحه درGATT/ WTO نشان دهنده افزایش تنشها درجهان نیست بلکه منعکس کننده روابط اقتصادی نزدیکتر در سراسر دنیا، افزایش اعضا GATT/ WTO، و این واقعیت است که کشورها برای حل وفصل اختلافاتشان به سیستم WTO اعتقاد دارند . گاهی اوقات مشاجرات بین کشورهای در گیر تند و گزنده می شود اما این کشورها همیشه قصد دارند با توافقات و تعهدات میان خود سازگار و هماهنگ شوند.

کشورهای درگیر همیشه به این نتیجه میرسند که پایبند توافقات باشند
۳-سیستمی که پایه واساس آن قوانین باشد نه زور، زندگی را برای همه آسان می سازد
WTOنمی تواند ادعا کند که تمام کشورها را برابر می سازد. ولی بعضی تبعیضات را از
طریق اعطای حق اظهار نظر بیشتر به کشورهای کوچکتر و کاهش پیچیده گی مذاکرات بین کشورهای قدرتمند، کاهش می دهد.
درWTO تصمیمات به اتقاق آرا گرفته می شود . موافقت نامه ها توسط اعضای آن مورد مذاکره قرار میگیرد، با راًی عمومی مورد تایید قرار می گیرد و در مجلس کشورهای عضو تصدیق می شود . موافقت نامه های WTOبرای همه ارسال می گردد و حق کشورهای غنی و فقیر برای مبارزه با یکدیگر در روند حل وفصل مناقشات برابر است .

این امر زندگی را برای همه آسان می سازد. کشورهای کوچکتر می توانند از امکان چانه زنی یا مذاکره بیشتری برخوردار باشند. بدون یک نظام چند جانبه مانندWTO ، کشورهای قدرتمند برای تحمیل یک جانبه

خواسته هایشان برشرکای تجاری کوچکتر خود آزادتر خواهند بود . این عمل موجب می شود که کشورهای کوچکتر به تنهایی با قدرتهای اقتصادی بزرگ معامله کنند و در نتیجه متحمل فشارهای ناخواسته بسیاری می شوند. به علاوه، کشورهای کوچکتر اگر از فرصتهایی برای جمع آوری منابع، ذخایر و برقراری اتحاد استفاده کنند میتوانند به طور موثرتری عمل کنند، خیلی ها این کار را از قبل شروع کرده اند.
برای کشورهای بزرگتر نیز مزایای قابل توجهی وجود دارد، قدرتهای اقتصادی بزرگ می توانند از طریق گردهمایی های WTO با همه یا اکثر شرکای تجاری خود در یک زمان مذاکره کنند، این امر زندگی را برای کشورهای تجاری قدرتمند نیز بسیار ساده تر می سازد.

.
کشورهای کوچکتر از امکان مذاکره بیشتری برخوردار می شوند و زندگی برای کشورهای بزرگتر نیز آسانتر می شود
البته راههای دیگری نیز هست مانند مذاکرات دو جانبه وقت گیر و پیچیده با دهها کشور در آن واحد، که در نتیجه هر کشور سرانجام به شرایط متفاوتی برای تجارت با هر یک از طرفهای تجاری خود می رسد و زندگی برای واردکنندگان و صادرکنندگان ، به شدت بغرنج و پیچیده می شود .

وجود اصل عدم تبعیض در موافقت نامه های WTO از این بغرنجی جلوگیری می کند . و به علت اعمال مجموعه واحدی از قوانین، برای تمام کشورهای عضو، کل نظام تا حد زیادی ساده شده است . این قوانین توافق شده به دولتها نگاه روشن تری نسبت به اینکه کدام یک از خط مشی ها قابل قبول تر هستند را می دهد.
۴- تجارت آزاد موجب کاهش هزینه های زندگی می شود
همه ما به نوعی مصرف کننده هستیم . بهایی که برای غذا و پوشاک ، ضروریات و تجملات زندگی، و هر چیز دیگری که می پردازیم همه تحت تاثیر خط مشی ها و تدابیر تجاری قراردارد
حمایت از صنایع داخلی گران تمام می شود چون قیمتها را بالا می برد. سیستم جهانی WTO، موانع تجارت را از طریق مذاکره وعدم تبعیض کاهش می دهد. حاصل آن کاهش هزینه های تولید (به دلیل ارزانتر بودن واردات به کار رفته درتولید)، کاهش قیمت خدمات، کالاها و محصولات آماده مصرف، درنتیجه هزینه ارزانتر زندگی است.
تحقیقات بسیاری، نتایج سیاست حمایت از صنایع داخلی و درمقابل، سیاست حمایت از تجارت آزاد را نشان می دهند، نظر شما را در این خصوص به آمار و ارقام چندی جلب می کنیم :

مواد غذایی ارزانتر می شود
با حمایت از کشاورزی داخلی، هزینه غذا به صورت زیر افزایش می یابد. در اتحادیه اروپا، سالانه ۱۵۰۰ دلار برای هر خانواده چهار نفری، در ژاپن افزایشی معادل با ۵۱% مالیات برغذا( طبق آمار سال ۱۹۹۵ )، اضافه شدن ۳ میلیارد دلار درسال به حسابهای فروشندگان مواد غذایی در ایالات متحده امریکا فقط برای حمایت از شکر(طبق آمار سال ۱۹۸۸).

مذاکرات در مورد اصلاحات تجاری در بخش کشاورزی یک تعهد پیچیده و بغرنج است. دولت ها هنوز بر سر نقش سیاست کشاورزی در محدوه وسیعی، از امنیت غذا گرفته تا حفاظت از محیط زیست، بحث می کنند.
اما اعضای WTO، هم اکنون درحال کاهش سوبسیدها و موانع تجارت آزاد هستند که مضرترین عوامل شناخته شده اند. در سال ۲۰۰۰ نیز، مذاکرات جدیدی در خصوص ادامه اصلاحات در کشاورزی آغاز شد.

طبق یک محاسبه، مصرف کنندگان و دولت ها در کشورهای ثروتمند سالانه برای حمایت از
بخش کشاورزی، ۳۵۰ میلیارد دلار پرداخت می کنند، که با این مبلغ می توانستند ۴۱ میلیون
رأس گاو شیرده خود را با بلیط درجه یک هواپیما، ۱/۵ دور کل جهان بچرخانند .

این مذاکرات اکنون در یک برنامه کاری وسیع به نام دستور کاردوحه (Doha Development Agenda) ادغام شده اند، که در چهارمین کنفرانس وزارتی WTO در دوحه پایتخت قطر، در تاریخ نوامبر ۲۰۰۱، به جریان افتاد.

پوشاک ارزان تر می شود
کنترل واردات و عوارض گمرکی سنگین دست به دست هم دادند تا قیمت پوشاک و منسوجات در ایالات متحده امریکا، در اواخر دهه ۱۹۸۰، ۵۸% افزایش یابد.
به دلیل این کنترل ها، مصرف کنندگان در انگلستان سالانه ۵۰۰ میلیون پوند اضافه تر برای پوشاک می پردازند. و برای کانادائی ها این مبلغ حدود ۷۸۰ میلیون دلار کانادا است . و برای استرالیایی ها، اگر عوارض گمرکی این کشور در اواخر دهه ۱۹۹۰ کاهش نمی یافت این مبلغ برای هر خانواده معمولی سالانه ۳۰۰ دلار کانادا می شد .
تجارت منسوجات و پوشاک در غالب WTO ، به سوی یک اصلاح کلی و اساسی پیش می رود که در سال ۲۰۰۵ تکمیل خواهد شد . این برنامه شامل از میان برداشتن نظارت و محدودیت ها بر کالاهای وارداتی است. اقتصاددانان محاسبه کرده اند که اگر عوارض گمرکی حذف می شد، کل دنیا حدود ۲۳ میلیارد دلار سود می کرد : ۱۲/۳ میلیارد دلار برای ایالات متحده امریکا، ۰/۸ میلیارد دلار برای کانادا، ۲/۲ میلیارد دلار برای اتحادیه اروپا، و حدود ۸ میلیارد دلار برای کشورهای در حال توسعه .

سایر کالاها نیز ارزان تر می شود
وقتی امریکا واردات اتومبیل های ژاپنی را در اوایل دهه ۱۹۸۰ محدود کرد، قیمت اتومبیل بین سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۴، ۴۱% افزایش یافت، تقریبا دو برابر بهای متوسط تمام محصولات مصرفی. هدف از این کار نجات مشاغل بود اما به دلیل فروش نرفتن یک میلیون اتومبیل جدید، افراد بیشتری از کار بیکار شدند .
اگر استرالیا تعرفه های خود را در همان سطوح سال ۱۹۹۸ نگاه می داشت، امروز مصرف کنندگان استرالیایی می بایست برای هر ماشین به طور متوسط ۲۹۰۰ دلار استرالیا بیشتر پرداخت می کردند. در سال ۱۹۹۵ ، مصرف کنندگان آلومینیوم دراتحادیه اروپا به دلیل تعرفه های گمرکی، ۴۷۲ میلیون دلار بیشتر پرداختند .

محدودکردن واردات اتومبیل های ژاپنی در امریکا، منجر به گرانی آنها شد، و عده زیادی نیز کارخود را از دست دادند .

یکی از اهداف دستور کار توسعه کار دوحه (DDA )، دور دیگری از کاهش در تعرفه های گمرکی تولیدات صنعتی، یعنی معادن و مصنوعات است. برخی از اقتصاددانان (Robert Stern, Alan Deardroff Drusilla Brown ) پیش بینی می کنند که کاهش این تعرفه ها تا یک سوم، درآمد کشورهای درحال توسعه را، حدود ۵۲ میلیارد دلار افزایش خواهد داد. در فرانسه نیز چنین محدودیت ها و نظارت هایی حدود ۳۳% به قیمت اتومبیل های فرانسوی افزود . تحت سیاست حمایت از صنایع داخلی، تلویزیون، رادیو و ویدئو گرانتر بودند و هستند.

ارائه خدمات هم ارزان تر می شود
خدمات تلفنی آزاد، نرخ مکالمات را ارزانتر می کند: تماسهای تلفنی در دهه ۱۹۹۰ در کشورهای در حال توسعه سالانه ۴% و در کشورهای صنعتی سالانه ۲% کاهش بها یافت. در چین تاسیس یک شرکت درجه دو تلفن همراه و سپس رقابت با بقیه، یکی از علل مهم کاهش حداقل ۳۰% بها، به ازای هر مکالمه بود. در غنا این کاهش ۵۰% بود.

یک گروه از اقتصاددانان به رهبری Robert Stern ، همچنین برآورد می کنند که کاهش تعرفه های خدماتی تا یک سوم ( تحت مصوبه اجلاس دوحه – DDA ) درآمد کشورهای در حال توسعه را در حدود ۶۰ میلیارد دلار افزایش خواهد داد.
و آمار و ارقام هم چنان ادامه دارد . این سیستم که اکنون WTO عهده دار آن است بیش از پنجاه است که فعالیت می کند. در آن زمان مذاکرات تجاری طی هشت دور اصلی برپا شد ، در تجارت مدرن، موانع تجارت در سراسر دنیا کمتر از قبل شده اند و هم چنان کمترو کمتر می شوند تا همه به آسودگی زندگی کنیم .
۵- این سیستم به واسطه دردسترس قراردادن طیف وسیعی از کالاها
حق انتخاب بیشتری رابه مصرف کننده میدهد
به تمام چیزهایی که به دلیل واردات می توانیم از آنها برخوردارباشیم فکر کنید، میوه ها و سبزیجات خارج از فصل، مواد غذایی ، پوشاک و تمام چیزهایی که درداخل کشور موجود نیست، شاخه های گل از هر سراسردنیا، انواع وسایل خانگی، کتابها، موسیقی، فیلم و ………
هم چنین به تمام چیزهایی که به دلیل واردات می توانیم از آنها برخوردار باشیم فکر کنید، نگاهی به اطراف بیندازید و به تمام چیزهایی فکر کنید که در صورت عدم واردات موجود نبودند . واردات حق انتخاب بیشتری به ما میدهد؛ کالاهای بیشتر و خدمات بهتر، هم چنین طیف وسیعی از کیفیتها، حتی کیفیت کالاهای داخلی نیز می تواند به دلیل رقابت با کالاهای وارداتی بهتر شود .

حق انتخاب وسیعتر تنها به این معنی نیست که مصرف کننده ها کالای آماده خارجی بخرند . به مفهومی دیگر ، واردات به منزله مواد، قطعات و تجهیزات بهتر برای تولیدات داخلی است . این امر طیف خدمات و کالاهای ساخت داخل را افزایش می دهد و نیز طیف تکنولوژیهای همراه تولید را نیز افزایش می دهد. به عنوان مثال هنگامی که استفاده از تلفن همراه همگانی شد خدمات تلفن همراه حتی در کشورهایی که تلفن همراه نمی ساختند رواج یافت.
گاهی اوقات موفقیت یک کالا یا یک خدمت در بازارهای داخلی ، عاملی برای تشویق تولیدکنندگان به رقابت می شود که این منجر به افزایش طیف کالاها و خدمات، و در نتیجه حق انتخاب بیشتر مصرف کننده می شود .

اگر تجارت به ما اجازه واردات بیشتر می دهد متقابلا به دیگران نیز اجازه می دهد که کالاهای صادراتی ما رانیز بیشتر بخرند . این امر درآمدهای ما را افزایش داده و باعث ایجاد مفهوم لذت از حق انتخاب بالاتر و وسیعتر میشود .
تجارت درآمدها را افزایش می دهد

کم کردن سدها و موانع تجارت، باعث رشد تجارت می شود و درآمدها بالاتر میرود ، هم درآمدهای ملی و هم درآمدهای شخصی، اما برخی راهکارها در این خصوص ضروری است

برآورد WTO در مورد معاملات تجاری در نشست دور هشتم مذاکرات اروگوئه، سال ۱۹۹۴ ، بالا رفتن درآمد جهان بین ۱۰۹ تا ۵۱۰ میلیارد دلار بود. ( با توجه به مفروضات محاسباتی و حاشیه خطا )
تحقیقات اخیر آمار و ارقام مشابهی ارائه داده اند؛ اقتصاددانان ارزیابی می کنند که کاهش موانع تجارت در کشاورزی، تولیدات صنعتی و خدمات تا یک سوم ، اقتصاد دنیا را تا ۶۱۳ میلیارد دلار ترقی می دهد ، معادل افزودن اقتصاد کانادا به اقتصاد کل جهان .
در اروپا، کمیسیون اتحادیه اروپا محاسبه کرده است که طی سالهای ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳، درآمدهای اتحادیه اروپا، تحت یک بازارمتحد، ۱/۱ تا ۱/۵ درصد بیشتر از بازار انفرادی است .
بنابراین بی تردید تجارت درآمدها را افزایش می دهد. هم چنین به دلیل رقابت تولید کنندگان داخلی با خارجی منجر به چالش می شود. افزایش درآمدها به این معناست که دولت منابعی را در اختیار می گیرد تا سود را از اشخاصی که بالاترین سود را دارند گرفته و دوباره در میان بقیه توزیع کند . در این صورت همه می توانند در کار خود فعالتر و با رقابت تر ظاهر شوند و یا اینکه دست به فعالیت جدیدی بزنند .

افزایش درآمد به این معنی است که دولتها منابع و امکانات بیشتری برای توزیع مجدد ثروت در اختیار خواهند داشت
۸- تجارت اقتصاد را رونق می بخشد واین خبر خوبی برای اشتغال زائی است

بی تردید تجارت توان بالقوه ای برای ایجاد فرصتهای شغلی دارد . در عمل، شواهدی عینی وجود دارد که موانع تجاری کمتر، فرصتهای شغلی بیشتری را به دنبال دارد البته عوامل دیگری نیز در این مسئله دخیل هستند، با این وجود سیاست حمایت از صنایع داخلی، راه مبارزه با مشکلات اشتغال نیست.
پرداختن و حل و فصل مسئله اشتغال به سادگی امکانپذیر نیست، شواهد محکمی دال بر اینکه تجارت رشد اقتصادی را رونق می بخشد و اینکه رشد اقتصادی بهتر به منزله فرصتهای شغلی بیشتر است وجود دارد. البته این قضیه نیز صادق است که حتی با وجود گسترش تجارت بعضی فرصتهای شغلی از دست میرود.
اما یک تجزیه و تحلیل موثق دست کم دو شق را مطرح می کند :

نخست اینکه عوامل دیگری غیر از تجارت نقش دارند؛ به عنوان مثال پیشرفت فناوری، که تاثیر شدیدی بر اشتغال و بهره وری داشته است و برای بعضی مشاغل مفید و برای برخی دیگرنیز مضر بوده است.
دوم اینکه، گرچه تجارت قطعا باعث رشد درآمد و رفاه ملی می شود اما این امر همیشه اشتغال زائی برای کارگرانی که کار خود را به خاطر رقابت کالاهای وارداتی از دست داده اند نمی باشد.

این مسئله در تمام دنیا یکسان نیست. مدت زمان متوسطی که یک کارگر برای پیدا کردن شغل جدید صرف میکند بسیار طولانی تر و یا بسیار کمتراز مدت زمانی باشد که یک کارگر مشابه در کشورهای دیگر با شرایط مشابه صرف می کند. به بیان دیگر، بعضی کشورها در تطبیق شرایط موجود بهتر از کشورهای دیگر عمل می کنند و این امر تا حدی به این خاطر است که این کشورها تدابیر مؤثرتری برای تطبیق دارند، آنهایی که تدابیر مؤثر و کارا ندارند فرصت هایی را از دست می دهند.
مثالهای متعددی وجود دارد که نشان می دهد در کشورهایی تجارت آزادتر برای اشتغال مفید بوده و فرصتهای زیادی نیز ایجاد شده است . کمیسیون اتحادیه اروپا محاسبه کرده است که با ایجاد بازار واحد (اتحادیه تجاری )، حدود ۳۰۰ تا ۹۰۰ هزار فرصت شغلی بیشتری حاصل شده است .

دانلود تحقیق در مورد دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

ترجمه مقاله دستورالعملهای حسابرسی برای قراردادها

در عمده قراردادهای مشاوره ای ،نیروی کار مهمترین بخش از هزینه ها استاین بخش شامل نیروی کار مستقیم که با قرارداد تغییر میکند و نیروی کار غیر مستقیم که از طریق یک نرخ یا ضریب به قرارداد تخصیص داده میشود،میباشدزمانی که این تخصیص انجام شد ،حسابرس میتواند اندازه و شدت نمونه حسابرسی را برای آزمایش هزینه نیروی کار تعیین کند نمونه هزینه نیروی کار

دانلود ترجمه مقاله دستورالعملهای حسابرسی برای قراردادها

ترجمه مقاله دستورالعملهای حسابرسی برای قراردادها
مقاله دستورالعملهای حسابرسی برای قراردادها
دستورالعملهای حسابرسی برای قراردادها
دستورالعملهای حسابرسی
دستورالعملهای
حسابرسی
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 14 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 5

کلیات

رهنمودهای زیر باید هنگام ایجاد دستورالعملها برای حسابرسی نرخ سربار قرارداد مورد توجه قرار گیرند:

هزینه نیروی کار:

در عمده قراردادهای مشاوره ای  ،نیروی کار  مهمترین بخش از هزینه ها است.این بخش شامل نیروی کار مستقیم که با قرارداد تغییر میکند و نیروی کار غیر مستقیم که از طریق یک نرخ یا ضریب به قرارداد تخصیص داده میشود،میباشد.زمانی که این تخصیص انجام شد ،حسابرس میتواند اندازه و شدت نمونه حسابرسی را برای آزمایش هزینه نیروی کار تعیین کند.

 1. نمونه هزینه نیروی کار باید با توجه به زمانهای ثبت شده کارمندان و برای بررسی موارد زیر باشد:
  • کنترل ثبتهای فیش حقوقی برای اطمینان از ساعت کارهای پرداخت شده.
  • کنترل سیستم هزینه برای اطمینان از اینکه ساعت کارها به طور صحیح به کارها اختصاص داده شده است.
  • کنترل دفتر معین عمومی برای اطمینان از اینکه تمامی موارد انتقالی بر اساس سیستم حسابداری ثبت شده است.
 1. تمام هزینه نیروی کار در دفتر معین عمومی باید با موارد زیر تطبیق داده شود:
 • سیستم هزینه کار
 • گزارشات مربوط به فیشهای حقوقی که به بخش درامدهای داخلی ارسال شده است.

۳٫دستورالعمل حسابرسی همچنین باید مشخص کند که آیا حسابهای مربوط به نیروی کار و ثبتهای مربوط به زمان کار به درستی ایجاد شده اند:

 • مشخص کند که آیا هزینه صورت حقوق و دستمزد مجاز است.(مثلاً آیا ثبتها پاداشهای اضافی و زمان صرف شده برای فعالیتهای غیر قابل تخصیص را جدا کرده است؟)
 • تخصیص صحیح نیروی کار را بررسی کند.(مثلاً آیا ثبتهای هزینه مربوط به کارهای مشابه به یک صورت انجام شده است؟)
 • بررسی کند که آیا هزینه نیروی کار بر اساس روشی که محاسبه شده است ،منتقل شده است.(مثلاً اگر مبنای این است که نیروی کار مستقیم بدون هزینه اضافه کاری است ،آیا نیروی کار انباشته مستقیم و اضافه کار مستقیم ثبت شده است؟)

دانلود ترجمه مقاله دستورالعملهای حسابرسی برای قراردادهاادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

ترجمه مقاله تعریف دارایی در حسابداری و طبقه بندی دارایی ها

چکیده ترجمه واژه دارایی در حسابداری و کسب و کار به معنای منابع اقتصادی کنترل شده است که توسط یک واحد اقتصادی مستقل و در نتیجه مبادلات و قراردادهایی که در گذشته صورت گرفته و یا مزایای اقتصادی قرار دادهای آتی بدست می آید ویژگی های دارایی دارایی ها سه ویژگی مهم دارند • آنها سود شرکت را که مستلزم داشتن ظرفیت مناسب ،کار غیر گروهی و یا ترکیب آن ب

دانلود ترجمه مقاله تعریف دارایی در حسابداری و طبقه بندی دارایی ها

ترجمه مقاله تعریف دارایی در حسابداری و طبقه بندی دارایی ها
طبقه بندی دارایی ها
مقاله تعریف دارایی در حسابداری و طبقه بندی دارایی ها
مقاله تعریف دارایی
دارایی در حسابداری
حسابداری و طبقه بندی دارایی ها
دارایی در حسابداری و طبقه بندی دارایی ها
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 82 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 21
عنوان انگلیسی مقاله: Asset characteristics and Classification of assets
عنوان فارسی مقاله: مشخصه های دارایی و طبقه بندی دارایی ها
دسته: حسابداری
فرمت فایل ترجمه شده: WORD
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ٢١
لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه:
واژه " دارایی" در حسابداری و کسب و کار به معنای منابع اقتصادی کنترل شده است که توسط یک واحد اقتصادی مستقل و در نتیجه مبادلات و قراردادهایی که در گذشته صورت گرفته و یا مزایای اقتصادی قرار دادهای آتی بدست می آید .
ویژگی های دارایی 
دارایی ها سه ویژگی مهم دارند:
آنها سود شرکت را که مستلزم داشتن ظرفیت مناسب ،کار غیر گروهی و یا ترکیب آن با دیگر دارائی های شرکت ،در مورد سود جهت یافته واحدهای تجاری ، مشارکت مستقیم یا غیر مستقیم برای شبکه جریانهای نقدینگی آتی در مورد سازمانهای بدون بازدهی برای ارائه خدمات مورد نیاز ترسیم می کنند.
یک واحد تجاری مستقل، دارائی ها را در رساندن به سود دهی کنترل نماید 
یک معامله یا قرارداد باعث می شود که حق کنترل سودی که در گذشته بدست آمده است به شرکت داده شود.
در مفهوم اصطلاح حسابداری مالی دستیابی به سود هی از لحاظ قانونی امکان پذیر می باشد و برای اینکه یک منبع مالی به عنوان دارایی محسوب شود کنترل این سود هی لازم نیست . مشروط به اینکه واحد اقتصادی مورد نظر بتواند کاربرد آن را توسط ابزار دیگری کنترل نماید.
درک این مطلب که در مفهوم حسابرسی «دارایی«به عنوان ملک محسوب نمی شود بسیار مهم است. در حسابداری مالکیت با اصطلاح «حق مالی«توصیف شده است (اصطلاح مربوط حقوق صاحبان سهام را نگاه کنید). دارایی برابر با حقوق مالی به اضافه بدهی هااست .معادله حسابداری مربوط به دارایی ها ،بدهی هاو حق مالی به صورت زیر است .

دانلود ترجمه مقاله تعریف دارایی در حسابداری و طبقه بندی دارایی هاادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

دانلود مقاله ترجمه شده حقایق در مورد گسب به همراه متن انگلیسی

در سال ۱۹۸۴ هیئت استانداردهای سود دولت (گسب ) بر طبق شالوده سود مالی(فاف) تشكیل شد تا استاندارد های آن گزارش های آمادگی ظاهری مالی این را هدایت می كنند شالوده ، برای انتخایب اعضای گسب و هیئت مشاور مسئول است و برای فالیتهای آنها و تمرین و توجه كلی آنها به استثنای قطعنامه مسائل فنی گسب تأمین بودجه می كند وظیفة گسب مهم است زیرا گزارش ظاهری مالی میتوا

دانلود دانلود مقاله ترجمه شده حقایق در مورد گسب به همراه متن انگلیسی

تحقیق دانشجویی
 تحقیق در مورد دانلود مقاله ترجمه شده حقایق در مورد گسب به همراه متن انگلیسی
خرید مقاله
دانلود تحقیق
دانلود مقاله
دانلود مقاله دانلود مقاله ترجمه شده حقایق در مورد گسب به همراه متن انگلیسی
 دانلود مقاله در مورد دانلود مقاله ترجمه شده ده فایده سازمان تجارت جهانی به همراه متن انگلیسی دانلود مقاله فارسی
 سایت مقاله
 مقاله در مو
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 194 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 18

حقایق در مورد گسب
در سال ۱۹۸۴ هیئت استانداردهای سود دولت (گسب ) بر طبق شالوده سود مالی(فاف) تشكیل شد تا استاندارد های آن گزارش های آمادگی ظاهری مالی این را هدایت می كنند. شالوده ، برای انتخایب اعضای گسب و هیئت مشاور مسئول است. و برای فالیتهای آنها و تمرین و توجه كلی آنها به استثنای قطعنامه مسائل فنی گسب تأمین بودجه می كند. وظیفة گسب مهم است زیرا گزارش ظاهری مالی میتواند مسئولیت مالی را نسبت به مردم شرح دهد و اساس سرمایه گذاری ، اعتبار و بسیاری از قانونگذاران و تصمیمات منظم و با قاعده می باشد.

مأموریت هیأت استاندارد های سود دولت
مأموریت هیئت استانداردهای سود دولت این است كه استانداردهای سود دولت محلی و كشوری و گزارشات مالی را كخ بصورت زیر خواهد بود ، تأیید و اصلاح كند.
ـ اطلاعات سودمند را برای استفاده كنندگان گزارشات مالی باعث می‌شود.
ـ عموم را راهنمایی و تعلیم و تربیت می‌كند كه این شامل تولید كنندگان، حسابرسان و استفاده كنندگان گزارشات مالی می‌باشد كاربردها و استفاده كنندگان سود دولتی و گزارش مالی
استانداردهای مالی و سود برای عملكرد موثر و قابل اجرای سیستم دموكراتیك دولت ضروری هستند.
ـ گزارش مالی یك نقش مهم را در انجام وظیفه دولت ایفا می‌كند تا آشكارا پاسخگو باشد

.
ـ گزارش مالی دولتهای محلی و كشوری عادتا مسئولیت را ارزیابی می‌كنند و تصمیمات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اتخاذ می‌كنند.
گزارشات مالی اولین استفاده كنندگان دولت محلی و كشوری موارد زیر می‌باشد.
ـ دولت ابتدا در مقابل شهروندان خود مسئول است.
ـ بطور مستقیم نمایندة شهروندان، قانونگذار و هیئت مراقب می‌باشد و
ـ بودجه دولت را تهیه می‌كند یا در فرآیندهای دارایی، مالیات دهندگان، دولتهای دیگر، سرمایه‌گذاران، اعتبار دهندگان، دادن تعهدات مالی و متخصص تجزیه شركت و دخالت می‌كند.
همچنین مدیران استفاده كنندگان گزارشات مالی هستند، آیا آنها استفاده كنندگان اول را كه وابسته هستند مورد بررسی قرار می‌دهند یا آیا آنها آماده‌اند كه به اطلاعات درونی دسترسی یابند.
چگونه ماموریت كامل می‌شود
برای اینكه ماموریت آن كامل شود گسب به طریق زیر عمل می‌كند:
ـ استانداردهایی را فراهم كنید كه سودمندی گزارشات مالی را كه بر پایه نیازهای گزارش مالی استفاده كنندگان است بهبود بخشد مثل خصوصیات مهم قابل درك، مناسب و معتبر و خصوصیات یكسان و ثابت.
ـ استانداردها را بطور رایج و مرسوم نگه دارید تا تغییرات را در محیط دولتی منعكس كنند.
ـ برای اجرای استانداردها یك راهنما تهیه كنید.
ـ زمینه‌های مهم گزارشات مالی و سود بانكی را كه می‌تواند در میان فرآیندهای بكارگیری استانداردها بهبود بخشیده شود را مورد رسیدگی قرار دهید.
ـ درك عمومی از طبیعت و اهداف اطلاعات را كه در گزارشات مالی به چشم می‌خورند را بهبود ببخشید.
گسب توسعه می‌یابد و از مفاهیم استفاده می‌كند تا كار تاسیس استانداردهایش را هدایت كند. این مفاهیم یك چارچوب از معرف، یا چارچوب تصوری را تهیه می‌كند كه برای حل گزارشات مالی و سود بانكی فرض می‌شود. این چارچوب كمك می‌كند تا شاخه‌های معقولی را برای داوری در آماده‌سازی و استفاده از گزارشات مالی ایجاد كنیم. همچنین آن به درك عمومی از ماهیت و محدودیت‌های گزارش مالی كمك می‌كند.

كار گسب هم بر مفاهیم و هم بر استانداردها بر پایه تحقیقی است كه بوسیله كارمندان گسب و دیگران انجام می‌شود.
هیئت استانداردهای سود دولتی
بهبود مسئولیت دولتی از طریق گزارشات مالی باشد.
گسب فعالانه درخواست می‌كند و نظرات مختلف ناحیه انتخاباتی‌اش را در همه گزارشات مالی

و سود بانكی كه صادر شده‌اند مورد رسیدگی قرار می‌دهد. فعالیت‌های گسب برای شركت عموم و مشاهده تحت عنوان «مراحل وظیفه» آزاد است كه این بوسیله قوانین روش آن تحت قیومت دولت در می‌آید.
اصول رهبری
در ایجاد مفاهیم و استانداردها، گسب تشخیص را بعد از تحقیق تمرین می‌كند كه این بنابر فرآیندها و سنجش و مشورت با دقت می‌باشد. آن توسط این اصول هدایت و رهبری می‌شود.
ـ هدف و بی‌طرف بودن در تصمیم‌گیری آن و تا حد ممكن مطمئن بودن از اینكه اطلاعاتی كه از استانداردهای آن نتیجه شده است یك نمایش و نمود صادق از تاثیرات فعالیتهای دولت محلی و ایالتی می‌باشد. هدف و بی‌طرف بودن به معنی آزادی از تعصب، جلوگیری كسب از جای دادن هر سود خاص بالا و سودهای زیادی می‌باشد كه متكی به اطلاعاتی هستند كه در گزارشات مالی موجود است.
ـ نظرات اعضا در توسعه مفاهیم و استانداردها باید بدقت سبك و سنگین شود بنابراین آنها به این صورت خواهند بود:
ـ مسئولیت و تصمیم‌گیری كه نیازهای استفاده كنندگان گزارشات مالی دولت است را درباره ببینید، و
ـ پذیرش عمومی را در میان آماده شدن و حسابرسان گزارشات مالی بدست آورید.
ـ استانداردها را تنها موقعی تاسیس كنید كه انتظار سود متجاوز از هزینه‌های دریافتی را دارید. گسب سعی و تلاش زیادی می‌كند تا تعیین كند كه استانداردهای طرح شده و شامل مطلب افشا شده مورد تقاضای یك نیاز مهم را پر می‌كند.
هزینه‌هایی كه آنها تحمیل كرده‌اند كه با چاره راه‌های ممكن مقایسه می‌شود تنها زمانی توجیه می‌شود كه با سود كلی عمومی مقایسه شود.
ـ تمام استانداردهای مشمول را مورد بررسی قرار دهید كه بطور مجزا اهداف كلی اظهارات مالی دولت را كه عناوین خاص خودشان را دارند مورد بحث قرار می‌دهد. گسب بطور دقیق شباهتهای عناوین خاص و فعالیتهای آنها و معاملات در بخش‌های عمومی و خصوصی و نیاز، در نمونه‌های مسلم برای مقایسه با بخش خصوصی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
ـ تغییرات نیازها را در روش‌هایی فراهم كنید كه جدایی فرآیندهای گزارش مالی و سود بانكی به حداقل برسد. وعده‌های موثر و مناسب و انتقال تداركات موقعی تاسیس می‌شوند كه استانداردهای جدید معرفی شوند. گسب مورد مطلوبش را بررسی می‌كند كه تغییر باید تكامل یابد تا حدی كه بتواند توسط نیاز به درك و فهم، تناسب، اعتبار، یكسانی و پایداری تطبیق داده شود.
ـ تاثیرات تصمیمات گذشته و تفسیر آن را دوباره مرور كنید، استانداردها را موقعی كه لازم شد بهبود ببخشید و یا عوض كنید.
فرآیند مقرر
گسب اظهار عقیده می‌كند تا از یك راه آزاد، فرآیندهای مرتب را برای بكارگیری استانداردها دنبال كند. در همة زمانها گسب تلاش و كوشش خواهد كرد تا اطلاع دادن توسعه‌های مهم در عملكردها و فعالیت‌ها را به عموم نگه دارد.

روش‌های فرآیند مقرر كه توسط گسب دنبال می‌شود طراحی می‌شوند تا به موقع مطالعه گسترده و دقیق گزارش مالی و سود بانكی مورد بحث را مجاز كنند. این روش‌ها شراكت عمومی هیئت را در فرآیندهای بكارگیری استانداردهای سود بانكی و ارتباط همة نقطه نظرها و اظهار عقیده در تمام مراحل فرآیند تشویق می‌كند. گسب دریافته است كه پذیرش عمومی نتایج آن توسط انتقال بالا می‌رود كه نظریه‌هایی كه در فرآیند مقرر دریافت شده‌اند بدقت بررسی شده‌اند.
یك ساختار مستقل
هیئت استانداردهای سود دولتی (گسب)، گسب یك بازوی عمل كنندة فاف اس

ت كه مستقل از همة دولتهای دیگر و انجمن‌های حرفه‌ای می‌باشد. بخشی از بودجة گسب از بخش فروش انتشارات و بخشی از دولتها، اظهار سود بانكی عمومی و انجمن مالی تامین می‌شود.
كسب جانشین كنسول ملی در سود دولت است. استانداردهای ان سی جی ای در فشار باقی می‌مانند مگر اینكه توسط گسب اصلاح یا جایگزین شوند. قدرت و توانایی گسب برای استانداردهای آن تحت قوانین مدیریت انتستیتوی آمریكایی سی پی ای اس شناخته می‌شود. همچنین قانون‌گذاری در بسیاری از ایالت‌ها احتیاج به اطاعت از استانداردهای گسب دارد.
كنسول مشورتی استانداردهای سود دولتی (گساك)
گساك برای مشورت با گسب مسئول است همانطور كه بطور تكنیكی در مورد دستور جلسه هیئت، برتری‌های پروژه، مواردی كه احتمالاً نیاز به توجه گسب دارند، انتخاب و سازمان‌دهی و وظیفه نیروها و موارد دیگری كه شاید بوسیلة گسب یا مدیر گروه آن درخواست شود، بحث و گفتگو می‌شود.
كنسول ۲۹ عضو دارد كه بطور كلی معرف‌های آماده، شاهدان و استفاده كنندگان اطلاعات مالی هستند.
اساس و شالوده سود مالی (فاف)
فاف تركیب می‌شود تا فقط برای صدقه، تعلیم و تربیت، اهداف علمی و ادبی در معنی كردن بخش (۳)(۲)۵۰۱ از كد درآمد داخلی عمل كند. علاوه بر مسئولیت اشتباه آن برای گسب و كنسول مشورتی، همچنین شالوده برای انتخاب اعضا، تهیه بودجه و تمرین اشتباهات كلی هیئت استانداردهای سود مالی مسئول است كه استانداردهای سود مالی و گزارش برای عناوین بالاتر از عناوین دولت محلی و كشوری را ایجاد كرده است. تشكیلاتی كه شالوده را متصل می‌كند برای كاندید كردن اعضای هیئت امنا مسئول است.
همچنین شالوده از دیگر تشكیلات جدا می‌شود. بهرحال، هیئت امنا از اعضای سازمانهای رأی دهنده كه سود خاصی در گزارش مالی دارند، تشكیل شده است. كاندید كردن از تشكیلات رای دهنده توسط هیئت امنا تائید می‌شود.
همچنین هیئت امنای زیادی وجود دارد كه توسط این تشكیلات كاندید نمی‌شود اما توسط هیئت امنای بكار گرفته شده انتخاب می‌شود. تشكیلات رای دهنده بدین شرح‌اند:
ـ انجمن سود بانكی آفریقا
ـ انستیتوی آفریقایی حساب‌های عمومی تائید شده
ـ انجمن تحقیق و مدیریت سرمایه‌گذاری

ـ اجرای مالی بین‌المللی
ـ انجمن كارمندان دارایی دولت
ـ انستیتو مدیریت حساب‌های بانكی
ـ انجمن ملی حسابرسان دولت و خزانه‌ها
ـ انجمن امنیت‌های صنعت

اعضای هیئت امنای فاف بدین شرحند:
ـ مانوشل اچ، جانسون (رئیس هیئت و رئیس فاف) رئیس مشترك بین‌المللی جانسون اسمیك
ـ استفان سی پاتریك (نایب رئیس فاف)، رئیس كارمندان مالی، شركت كولگات پالمولیو
ـ جودیث اچ اول (بخش امنیتی و هیئت امناء فاف)، رئیس، ارزیابی مشورتی ادل ال ال سی
ـ جان جی برنان، رئیس و رئیس كارمندان اجرایی، گروه پیشتاز با مسئولیت محدود
ـ ساموئل ای دی بازا، جی آر، كارمند رئیس اجرایی، پرایس واتر هاوس كوپر
ـ دوگلاس آر، السوورث مدیر بودجه، دهكدة كوه پروسپاتت، لینوس
ـ پیترجی گولد مارك، جی آر رئیس و رئیس اجرایی كارمندان، موالد تریبون بین‌المللی
ـ ویلیام اچ هنسل، مدیر اجرایی، مدیر انجمن بین‌المللی شهر / استان
ـ ریچارد دی. جانسون، حسابرس ایالت، لووا
ـ دان كان ام، مك فارلند، رئیس، رئیس اجرایی كارمندان و شریك مدیریت، ویلینگتون مدیریت شركت
ـ فرانك سی. فیلمتر، نایب رئیس بازنشسته و رئیس كارمندان مالی، رای تی و تی بین‌المللی
ـ لی ران پرایس، رئیس و رئیس افسر اجرایی، سیستم‌های سنجش اجرای قیمت با مسئولیت محدود
ـ دیوید اس رودر، ویلیام دبلیو، پرفسور گورلی مموریال قانون، دانشگاه نورث وسترن مدرسه، قانون
ـ استیورام سامك، شریك سابق، اندرسن
ـ دیوید ای، وینیار، رئیس افسر مالی، گولدمن، ساش و شركت ر
ـ جری جی ویگانت پرفسور اندرسن اگومنی جاب بانكی، دانشگاه مادیسون ویسكونین
یك روش تصمیم‌گیری آزاد
هدف اصلی گسب این استكه اظهارات استانداردهای سود دولتی را مورد بحث و بررسی قرار دهد كه اینها طراحی شده‌اند تا گزارش مالی دولتهای محلی و كشوری را بهبود ببخشند. همچنین آن توسط قوانین روشش وكالت دارد تا اظهارات مفاهیم سود دولتی و تفسیر آنرا مورد بحث و بررسی قرار دهد. كارمندن گسب مجازند گزارشات كوتاه و رسمی و تكنیكی و سئوال و جواب گزارشات خاص را مورد بحث و بررسی قرار دهند.
فرآیند مقرری را كه گسب باید قبلاً دنبال می‌كرد، استانداردهای آن را مورد بحث قرار می‌دهند كه طراحی و مرتب می‌شوند تا به موقع مجاز شوند، مطالعه آزاد و قابل سود مالی و گزارش توسط گزارشات مالی آماده، شاهدان و استفاده كنندگان مورد بحث قرار می‌گیرد. بنابراین شراكت عمومی هیئت را در فرآیند بكارگیری استاندارد تشویق می‌كند.

پروژه‌های مهم
در دستور جلسة تكنیكی آن، برای پروژه‌های زیادی هیئت یك نیروی كار مشورتی از افراد ماهر خارجی تشكیل می‌دهد. مطالعات موجود در موضوع ادبیات و مدیریت‌ها یا بهتری‌ها چنان تحقیقات اضافی را در بردارد كه شاید لازم باشند. انتشارات سند بحث كه به سمت جلو مورد بحث قرار می‌گیرد و راه‌حل‌های ممكن كه اساس نظریة عمومی می‌باشد یك محاكمة عمومی را مدیریت می‌كند و به هیئت، افشای توزیع اظهارات طرح شده را برای نظریه عممی می‌دهد.
در بعضی شرایط مناسب شاید یك طرح افشاء شده پایه محاكمه و دادرسی عموم

ی را یا در مرحله اول و یا در مرحله آخر ایجاد كند. گام‌های مهم در فرآیندها بطور عمومی اعلام می‌شوند. جلسات هیئت برای مشاهده عموم آزاد است و یك ركورد عمومی باقی می‌ماند.
نیروی ویژه
بزودی بعد از پروژه‌های زیادی كه در دستور جلسه هیئت قرار دارند، نیروی ویژه‌ای كه تقریباً متشكل از ۱۵ نفر است، شامل آماده‌ها، شاهدان و استفاده كنندگان اطلاعات مالی می‌باشد كه در مورد موضوع مورد نظر آگاهی دارند، تشكیل می‌شود. شاید افراد ماهر از دیگر انتظامات هم گماشته شوند. مراقبت انجام می‌شود تا مطمئن شویم كه نقطه نظرات مختلف كه در مباحث وجود دارند در نیروی ویژه نشان داده می‌شوند.
نیروی ویژه با هیئت مشورتی و كارمندان در تعریف و موضوع پروژه، ماهیت و هر تحقیق اضافی موجود كه شاید مورد نیاز باشد و همكاری در بحث اثبات شده و موارد مربوط مثل یك پایه برای نظریه عمومی دیدار و گفتگو دارد. جلسات نیروی ویژه برای عموم مشاهده كنندگان آزاد است.
نیروی‌های ویژه یك نقش مهم را در فرآیند جایگیری استانداردها ایفا می‌كند كه این بوسیله تهیه مهارت در یك زمینة خاص، تنوع نقطه نظرات و مكانیسم ارتباط با اینها كه شاید توسط استانداردهای فرضی تاثیر بردارند، تهیه می‌شود.
بحث نامه غیر رسمی
به عنوان یك پایه و اساس برای نظریات نوشته شده یا هم نظریات نوشته شده و هم نمودهای شفاهی در محاكمه عمومی یك بحث نامة غیر رسمی می‌تواند توسط كارمندان گسب با همكاری و مشورت نیروی ویژه حاضر شود. بطور كلی بحث نامه غیر رسمی تعریف مساله، موضوع پروژه و سود مالی و گزارش مورد بحث را به سمت جلو بكار می‌برد، تحقیق یافت شده و مربوط به ادبیات را مورد بحث قرار می‌دهد و راه حل‌ها را برای این بحث تحت توجه قرار می‌دهد در رابطه با هم بحث و دلالت می‌كند.
یك بحث نامه غیر رسمی یك ضرب العجل را برای نظریات نوشته شده مشخص می‌كند و بطور كلی شامل یك توجه به محاكمة عمومی است. آن بطور گسترده پخش می‌شود تا احزاب را جمع كند.
دعوت به نظریه‌دادن
همچنین یك دعوت به نظریه دادن یك سند كارمندان است.
شاید وابستگی به محیط و شرایط شامل عناصر یك بحث نامه غیر رسمی، یك سند نظرات اولیه و یا هر دو باشد. به عنوان مثال شاید درخشندگی و با شكوهی در گزارش تحقیق، یك مونوگراف، یك استاندارد یا یك استاندارد فرضی بحث شده توسط دیگر هیئت‌های بكارگ

یری استاندارد خواسته شود. یك دعوت به نظریه دادن برای توزیع عمومی و نظریات كه بطور آزاد تهیه خواهد شد، ۴ یا بیشتر اعضای گسب با مباحثه آن مخالفت ندارند. شاید نظریات در یك دعوت به نظریه دادن یا بصورت نوشتاری و یا هم بصورت نوشتاری و هم در ارتباط با محاكمة عمومی جستجو شدند و بدون در نظر گرفتن نیروی ویژه تاسیس شده‌اند وگرنه برا

ی مشورت در یك پروژه در دسترس بودند.
نظرات اولیه
سند نظرات اولیه یك سند مثبت است كه طراحی شده است تا پیشاپیش بكار برده شود و نظریات را در توافق كلی هیئت در مرحله ابتدایی مربوط به یك پروژه جستجو كند. شاید آن آماده باشد، به عنوان مثال وقتی كه هیئت پیش‌بینی می‌كند كه درخشندگی‌ها احتمالاً بطور واضح در بحث‌ها

تقسیم می‌شوند. موقعی كه در عضو هیئت یك نظر در مورد راه‌حل دارند، یك سند نظرات اولیه شامل نمود كامل توافق كلی نظر اولیه و نظر در مورد راه‌حل می‌باشد. سند نظرات اولیه برای توزیع عمومی آزاد خواهد بود و بعد از اكثریت هفت عضو هیئت نظریه را برای مباحثه ثابت می‌كنند

دانلود دانلود مقاله ترجمه شده حقایق در مورد گسب به همراه متن انگلیسیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

مقاله ترجمه شده حسابداری هزینه

حسابداری هزینه ، پروسه ردگیری ، ثبت و تجزیه و تحلیل هزینه های اخنصاص یافته به محصولات یا خدمات یک شرکت استدر حسابداری مدرن ،هزینه ها بر اساس اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) اندازه گیری میشوند (GAAP) رویدادهای تاریخی را ثبت میکند و یک ارزش پولی را برای آنها در نظر میگیرد هزینه ها بر مبنای ارز رایج اندازه گیری میشود حسابداری هزینه را میتوان به صورت

دانلود مقاله ترجمه شده حسابداری هزینه

حسابداری هزینه
هزینه
 حسابداری
مقاله ترجمه شده حسابداری هزینه
مقاله ترجمه شده حسابداری
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 15 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 12
 • Cost accounting

Cost accounting is the process of tracking, recording and analyzing costs associated with the products or activities of an organization. In modern accounting, costs are measured in accordance with Generally Accepted Accounting Principles (GAAP). GAAP reporting records historical events and assigns a monetary value to each event that has taken place. Costs are measured in units of currency by convention. Cost accounting could also be defined as a kind of management accounting that translates the Supply Chain (the series of events in the production process that, in concert, result in a product) into financial values. Managers use cost accounting to support decision making to reduce a company's costs and improve its profitability.

حسابداری هزینه

حسابداری هزینه ، پروسه ردگیری ، ثبت و تجزیه و تحلیل هزینه های اخنصاص یافته به محصولات یا خدمات یک شرکت است.در حسابداری مدرن ،هزینه ها بر اساس اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) اندازه گیری میشوند. (GAAP) رویدادهای تاریخی را ثبت میکند و یک ارزش پولی را برای آنها در نظر میگیرد. هزینه ها بر مبنای ارز رایج اندازه گیری میشود. حسابداری هزینه را میتوان به صورت نوعی حسابداری مدیریتی که زنجیره منابع (مجموعه ای از رویدادهای مرتبط با تولید محصول) را به مقادیر مالی تبدیل میکند ،تعریف کرد. مدیران از حسابداری هزینه برای پشتیبانی از تصمیم گیری در مورد کاهش هزینه های شرکت و افزایش سوددهی استفاده میکنند.

حداقل چهار روش وجود دارد:

 • حسابداری هزینه یابی استاندارد
 • هزینه یابی بر مبنای فعالیت
 • حسابداری ظرفیت
 • هزینه یابی نهایی

 

دانلود مقاله ترجمه شده حسابداری هزینهادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
مقاله ترجمه شده چرا حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی جدا هستند وبایستی متفاوت باشند

هر از گاهی ،این سوال مطرح می شود که چرا دولتهای ایالتی و محلی با اهداف عمومی (که در اینجا به آنها دولت گفته می شود )نمی توانند به راحتی از همان قوانینی که استاندارد های حسابداری برای شرکتهای تجاری در نظر گرفته است استفاده کنند این مقاله ،توضیح می دهد که چرا دولتها نیازمند به استانداردهای جدا گانه است این مقاله همچنین برخی اختلافات بین استانداردهای

دانلود مقاله ترجمه شده چرا حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی جدا هستند وبایستی متفاوت باشند

مقاله ترجمه شده چرا حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی جدا هستند وبایستی متفاوت باشند 
حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی
ترجمه شده چرا حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی جدا هستند
گزارش گری دولتی
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 50 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 34

چرا حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی جدا هستند وبایستی متفاوت باشند.

مقدمه و چهار چوب:

هر از گاهی ،این سوال مطرح می شود که چرا دولتهای ایالتی و محلی با اهداف عمومی (که در اینجا به آنها دولت گفته می شود )نمی توانند به راحتی از همان قوانینی که استاندارد های حسابداری برای شرکتهای تجاری در نظر گرفته است استفاده کنند. این مقاله ،توضیح می دهد که چرا دولتها نیازمند به استانداردهای جدا گانه است این مقاله همچنین برخی اختلافات بین استانداردهای دولتی که در طی بیست سال اخیر منتشر شده است را با همان استانداردهابرای شرکتها توضیح می دهد و همچنین توضیح می دهد که چرا فر آیند تنظیم استانداردها برای دولتها یک فرآیند در حال پیشرفت است .

علاوه بر توضیحات بیشتری که در مورد پرسشهای مطرح شده در خلاصه ارائه شده است ،این مقاله همچنین دارای چندین پیوست است .

پیوست( الف): یک توضیح مفصل در مورد اختلافات محیطی بین دولتها و شرکته را نشان می دهد .

پیوست( ب ):مثالهای بیشتری از استاندارد های را نشان می دهد که اختلافات بین دولتها و شرکتهای تجاری را مشخص کرده و توضیحات ما را در مورد مثالهای ارائه شده در این مقاله کامل می کند .

پیوست (س)یک دیدگاه تاریخی را در مورد توسعه استاندارد های حسابداری دولتی ارائه کرده است .

پیوست (د)اطلاعات کاملتری را در مورد مشخصات دولتهای ایالتی و محلی در ایالات متحده نشان می دهد . یک لغت نامه مختصر نیز در مورد واژه های حسابداری دولتی ضمیمه شده است که در صفحه 33 آمده است واژه های تعریف شده در لغت نامه در ابتدای هر تعریف به صورت پر رنگ نوشته شده است .

چار چوب این مقاله به مقلیسه اهداف عمومی دولت ها با شرکتهای تجاری محدود شده است . هر از چند گاهی موارد مطرح می شود که چرا استانداردهای حسابداری جداگانه برای سایر شرکته مورد نیاز است . همانند شرکتها (موسسات)غیر انتفاعی . این مقاله نه روشهای موجود برای تنظیم استانداردها برای سایر موسسات را در بر می گیرد و نه توضیح می دهد که چرا استاندارد ها ی این موسسات بایستی جداگانه تنظیم گردد.

بعلاوه دولتها در سایر کشورها می توانند خصوصیات متفاوتی با دولتها در ایالات متحده داشته باشند بنابراین این مقاله تفاوتهای بین المللی را توضیح نمی دهد .

چرا جدا بودن استانداردها ی گزارشگری حسابداری و مالی برای دولتها مطلوب است ؟

الزامات گزارشگری حسابداری و مالی بر روی نیازهای استفاده کنندگان گزارشهای مالی تمرکز کرده اند . شهروندان و نمایندهای انتخاب شده آنها همانند مجلس و سایر موسسات همانند وام دهندگان اولین استفاده کنندگان از اطلاعات موجود در گزارشهای مالی دولتی هستند . گزارشهای مالی شرکتها ی تجاری عموما به وسیله وام دهندگان شرکتهای سرمایه گزارو قانون گذاران مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله یک تیپ خاص از سهامداران که معادل( نماینده )شهروندان ونمایندگان انتخاب شده باشند مورد استفاده قرار نمی گیرند

دانلود مقاله ترجمه شده چرا حسابداری دولتی و گزارش گری دولتی جدا هستند وبایستی متفاوت باشندادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

دانلود مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری به همراه متن انگلیسی

تئوری محدودیت ها یك ارزیابی مقایسه ای (ظرفیت حاشیه ای حاشیه سود ) تغییر سازمان در اقتصاد جهانی كه دردهه اخیر صورت گرفت با پذیرش مفاهیم تولید lean و سیستم انعطاف پذیر همراه بود این مفاهیم به به صورت تلویحی معیاری از تولید و ظرفیت كاری را كه با تقاضا و ظرفیت فعلی پذیرش هم خوانی داشتند را عرضه می كنند سر منشاء وجود مدیریت ظرفیت محدود به دلیل تحق

دانلود دانلود مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری به همراه متن انگلیسی

تحقیق دانشجویی
تحقیق در مورد مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری به همراه متن انگلیسی
مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری
 خرید مقاله
دانلود تحقیق
دانلود مقاله
 دانلود مقاله در مورد مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری به همراه متن انگلیسی
 دانلود مقاله فارسی
 دانلود مقاله مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 293 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 44

دانلود مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری به همراه متن انگلیسی

تئوری محدودیت ها : یك ارزیابی مقایسه ای (ظرفیت حاشیه ای = حاشیه سود )
تغییر سازمان در اقتصاد جهانی كه دردهه اخیر صورت گرفت با پذیرش مفاهیم تولید lean و سیستم انعطاف پذیر همراه بود . این مفاهیم به به صورت تلویحی معیاری از تولید و ظرفیت كاری را كه با تقاضا و ظرفیت فعلی پذیرش هم خوانی داشتند را عرضه می كنند . سر منشاء وجود مدیریت ظرفیت محدود به دلیل تحقیق مستمر برای راندمان بالاتر و عدم توازن بین منابع و تقاضا برای منابع بیشتر بوده است . برای موسسات خصوصی و در تمام زمینه ها در اقتصاد ایرلند محدودیتهای مضاعفی اعمال شده است . موسساتی كه در سطح بین المللی فعالیت می كنند با محدودیت های در سطح جهانی در مورد مدل های تولیدی lean مواجه هستند . موسساتی كه در بخش های غیر تجاری فعالیت می كنند با مشكلات تازه ای كه مربوط به كمبود كارمندان و سایر منابع می باشد مواجه می باشند در حالی كه قبلا مشكل ركود و پایین بودن راندمان در مورد منابع وجود داشت .

سئوالی كه در اینجا مطرح می شود این است كه چگونه حسابداری مدیریتی میتواند در مدیریت این گونه مشكلات و ارائه ظرفیت موجود به آنچه كه مد نظر است مفید باشد . صرف نظر از این مطلب نبود تكنیك های برتر كمی به روز به آن نحوی كه در گفته ها وجود دارد نیز از مشكلات است. روش بهینه سازی در برنامه ریزی خطی این امكان را به شما می دهد كه مشكلات پیچیده ای كه شامل محدودیت های مختلف ظرفیت هستند را حل كنید . علیرغم اصول شناخته شده و تفكر وجود مبانی بلند مدت حسابداری ، مدارك كمی وجود دارد كه نشان دهنده كاربرد متداول این اصول و تفكر در حسابداری یا عملكردهای هیئت مدیره باشند .

Eli gold ratt در كتاب ((the goal)) با ارائه نظرات به صورت تئوری محدودیت ها جان تازه ای به دیدگاههای بهینه سازی تجاری داد . (گولدرات و كوكس ۱۹۹۳ ) . این نظرات مدیریتی بهترین فروشنده به صورت یك داستان مهیجی است كه در آن تلاش مدیر شركت ظرف مدت ۹۰ روزبرای حفظ زیان ناشی از عملكرد جلوگیری از ورشكستگی پیگیری می شود . در این داستان گلدرات و دكوكس به حسابداری قیمت تمام شده به عنوان ((دشمنی برای بهره وری )) حمله می كنند به جای آن از تكنیك ها ی پیشرفته كلی نگری همانند MRP درست سر موقع jit و كنترل آماری پروسه استفاده می كنند .

در این مقاله به تفضیل كمك نسبی فرضیه محدودیت ها نسبت به روش های تجاری حسابداری مدیریتی برای بهره گیری از منابع و تصمیم گیری توضیح داده شده است . این مقاله همچنین اشاعه و ارزیابی تئوری محدودیت ها و واكنش هایی كه در قبال آن در حسابداری و فرهنگ مدیریتی ایجاد شده نیز مورد بررسی قرار می دهد . تداوم بقای حسابداری قیمت تمام شده در برابر حملات مستمری كه به آن می شود مشابه احتمالات گلدرات در بخش مربوط به توانا

یی مقررات برای ایجاد تغییر و قرار دادن پیشرفت های اجباری به صورت برنامه و برنامه های آموزشی است . یك نمونه در زمینه خود تئوری محدودیت ها است
leg horgren et al(1999) &morse &Zimmerman(1997) مدارك در طی پروسه نشان می دهند كه چه عقاید جدیدی اساس این مثال جذب تفكر مدیریت سنتی شده است .

كلمات كلیدی :
مدیریت ظرفیت ، تئوری محدودیت ها ، حسابداری مدیریتی
مقدمه :
تغییر سازمان در اقتصاد كه در دهه اخیر صورت گرفت با پذیرش مفاهیم تولید lean و سیستم های انعطاف پذیر همراه بود . این مفاهیم به صورت تلویحی معیاری از تولید ظرفیت كاری را كه با تقاضا و ظرفیت پذیرش فعلی همخوانی داشتند را عرضه می كنند . شكوفا شدن اخیر اقتصاد ایرلند نیز اهمیت در نظر گرفتن روشهای مدیریت ظرفیت را پر رنگتر نموده است . سر منشا وجود مدیریت ظرفیت به دلیل تحقیق مستمر برای راندمان بالاتر و عدم توازن بین منابع و تقاضا برای منابع بیشتر بوده است . مشكل مدیریت ظرفیت در سطح اقتصاد كلان و محلی یا در سطح موسسه وجود دارد .

سوالی كه در اینجا مطرح می شود نحوه مشاركت حسابداری مدیریتی در مدیریت این گونه مشكلات است . صرفنظر از این مطالب نبود تكنیك ها ی برتر و به روز به نحوی كه در گفته ها مطرح می شود نیز یكی از مشكلات است .
تئوری محدودیت ها :
Eli goldratt در كتاب((the goal)) با ارائه نظریات خود به صورت تئوری محدودیتها جان تازه ای به دیدگاه های بهینه سازی تجاری بخشید . (گولدرات دكوكس ۱۹۹۳ ) این نظرات مدیریتی بهتترین فروشنده به صورت داستان مهیجی است كه در آن تلاش مدیر شركت ظرف مدت ۹۰ روز برای حفظ زیان ناشی از عملكرد جلوگیری از ورشكستگی پیگیری می شود . در این داستان گلدرات دكوكس به حسابداری قیمت تمام شده به عنوان ((دشمنی برای بهروری )) حمله كرده و به جای آن از تكنیك های پیشرفته كلی تری همانند MRT ، JIT و كنترل آماری پروسه استفاده می كنند . تداوم بقای حسابداری قیمت تمام شده در برابر حملات

مستمری كه به آن می شود مشابه به احتمالات گلدرات در بخش مربوط به توانایی مقررات برا ی ایجاد تغییر و قرار دادن پیشرفت های اجباری به صورت برنامه و برنامه های آموزشی است . یك نمونه در این زمینه خود تئوری محدودیت هاست . تئوری محدودیت ها (TOC) روش هایی را برای افزایش سود عملیاتی با شناسایی گلوگاههای عملیاتی ، و درك این مطلب كه محدودیت منابع تعین كننده ظرفیت پذیرش مجموعه به صورت كلی است ، توضیح می دهد . گلوگاه را

می توان با شناسایی عملیاتی كه در آن حجم زیادی از كالا ها منتظر انجام تعیین كننده ظرفیت پذیرش مجموعه به طور كلی است ، توضیح می دهد . گلوگاه را میتوان با شناسایی عملیاتی كه در آن حجم زیادی از كالاها منتظر انجام كار روی آن ها هستند شناسایی نمود . خلاصه ای از بهبود تئوری در مقاله jones & dugdale(1998) آمده است .
مدیر باید مطمئن شود كه گلوگاه منابع همیشه مشغول بماند و سایر منابع طبق برنامه در مرحله بعد از گلوگاه قرار گیرند .
تئوری محدودیتها بر پایه سه معیار اصلی طراحی و ایجاد شده است :
۱- سهم ظرفیت پذیرش = در آمد فروش- هزینه مواد مستقیم
۲- سرمایه گذاری (سهام ) = موجوی كالا (مثل مواد خام ، wip ، كالای ساخته شده (فقط شامل مواد )+ هزینه های تحقیق و توسعه + ساختمان و تجهیزات
۳- هزینه های عملیاتی = شامل هزینه های عملیاتی به غیر از مواد مستقیم ، هزینه های دستمزد و سر بارها و استهلاك .در ضمن به طور تلویحی فرض شده است كه همه این مواد ثابت هستند این فرض ممكن است باعث شود كه بسیاری از منتقدان تصور كنند كه اندازه گیریهای TOC دارای كابردی كوتاه مدت هستند .
TOC قصد افزایش ظرفیت پذیرش را همراه با كاهش سرمایه گذاری و هزینه های عملیاتی را دارد . و این عمل با پیگیری یكسری مراحل مرتبط با مدیریت كمبود منابع انجام می شود .
پنج مرحله كلی :

مرحله ۱ : تشخیص این كه ظرفیت پذیرش كل مدرسه به وسیله محدودیت منابع محدود می شود.
مرحله ۲: شناسایی محدودیت منابع كه معمولا با مشاهده محلی كه كالا ها برای انجام كار بیشتر معطل می مانند انجام می شود .
مرحله ۳ : نگهداری مداوم گلوگاه تولیدی به صورت شغول و برنامه ریزی تمامی عملیات با توجه به آن نیاز به منابع محدود باعث می شود كه برنامه تولید بر پایه سایر منابع طرح گردد و در این حالت جایگاهی برای سایر ماشینها یا عملیات در نظر گرفته می شود . افزایش تولید فقط باعث افزایش كالا بدون افزایش ظرفیت پذیرش می شود . TOC می خواهد كه موجودی كار در جریان ساخت را محدود كند . با اینحال TOC طرفدار نگهداری حجمی از كالا قبل از گلوگاه ماشین است تا مطمئن شود كه ماشین ناخواسته بیكار نمی ماند .

مرحله۴ : ارزیابی تنگناهای سیستم با افزایش ظرفیت سیستم این عمل در صورت افزایش پذیرش بیش از هزینه صرف شده برای توسعه میسر می باشد .
مرحله ۵ :اگر در هر كدام از مراحل بالا محدودیتی مشاهده شده به مرحله ۱ برگردید .

Drum-Buffer,ropeگلدرات TOC را به سه قسمت Drum ، Buffer ، rope خلاصه نموده است . نتایج حاصل از سیستم های تولید ، آهنگی را برای تولید ایجاد می كند كه از طریق آن می توان محدودیتهای ماشین ها را پیگیری نمود (Drum) از طریق این پیگیری قبل از این ماشین ذخایر احتیاطی انباشت نمود (Buffer) تا در صورت نیاز با توجه به سفارش مشتری مواد اولیه را جذب یا آزاد نمود (Rope)
تئوری محدودیت ها و حسابداری :
دلایل گلدرات دكوكس (۱۹۹۳)در شناسایی حسابداری هزینه ها به عنوان ((دشمن شماره یك بهره وری در داستان))درداستان “the goal” آمده است . قهرمان داستان (آلكس)كشف می كند كه همزمان با توقف تولید در یك گلوگاه ماشینی (با پیگیری Drum) یك افت در میزان ظرفیت به رئیس دفتر مربوطه گزارش شده است . معیارهای جدید حسابداری همانند هزینه یابی بر مبنای فعالیت (ABC) ممكن است ضعف حسابداری رایج را كه بر پایه هزینه یابی جذبی عمل می كنند با ایجاد انگیزه بالاتر برای تولید بیشتر در هر فعالیت و با مراحل كمتر او شاید با اجرای طولاتر تولید و تولید خروجی با منابع بدون محدودیت جبران كند . در كل TOC به جای آنكه اطلاعاتی را برای كنترل مدیریت یا هزینه یابی تولید در دسترس قرار دهد اطلاعاتی راجع به تصمیم گیری را فراهم می كند .

همچنین طرفداران TOC اظهار می دارند كه معیار های حسابداری رایج مخالف بهبود راندمان واحد در اثر نتایج TOC حاصل از حذف حساب سود و زیان از مانده قبلی كار در جریان ساخت از ماشین های بدون مشكل و محدودیت می باشند . (قبلا به صورت یك دارایی در تراز نامه عنوان می شد ) البته بایستی به این نكته توجه داشت كه این تاثیر محدود به میزان سربار اختصاص داده شده به WIP می باشد و به علاوه این تاثیر یك اثر “منحصر بفرد” روی اولین اجرای TOC می باشد و تنها زمانی بروز می كند كه كمیت WIP كاهش پیدا می كند .
آن چه جالب است اسن است كه بدانیم حداقل در بخش تفسیر های حسابداری یا تحلیل های TOC چه توصیه هایی در زمینه حسابداری از تئوری محدودیتها مورد قبول قرار گرفته است . مثلا جونز و داگدال (۱۹۹۸)توجه خودداری تاثیر TOC و نحوه ارائه آن به صورت یك الگو متمركز كرده اند به همین دلیل آن ها

حسابداری مدیریتی ارائه شده بوسیله گلدرات را مورد بررسی قرار ندادند و یا اینكه خود مدل TOC را از نظر وجود نقطه ضعف مورد آزمایش قرار ندادند . با این وجود برخی از نقاط ضعف به وسیله جونز و داگدال (همچنین به وسیله گلدرات ) به هنگام ارزیابی TOC به صورت یك اندیشه جدید مدیریتی در مقالات منتشر شده بعد از “THE GOAL” همانند ‘the Haystack syndrome” پذیرفته شده است در تعریف جدید اهداف موسسه از حداكثر سازی ظرفیت به یك سری اهداف سه گانه تبدیل شده است مثلا برآورده كردن احتیاجات (۱)مالكان (۲)كارمندان یا (۳)بازار .یكی از سه گروه بایستی با توجه به محدودیت های در گروه دیگر به عنوان هدف موسسه مورد بررسی قرار گیرد . به طور مشخص این تغییر به سمت اهداف كمتر كیفی هستند كه گفته می شود اجزاء مهم محاسباتی TOC را به

عنوان یك “كنولوژی تفكری ” یا “پروسه تفكری” جدید در نظر گرفتند اما این دلایل كمتر قابل اندازه گیری هستند . مشخصاً نورین ، اسمیت و ماكی (۱۹۹۵)گزارش كرده بودند كه در مورد اكثر موسساتی كه ادعا كرده بودند با TOC منطبق هستند یا به وسیله آن تحت تاثیر قرار گرفته اند ، نسخه به كار رفته از تئوری به صورت اولیه و بیشتر كیفی بود كه به آن ها اجازه می داد هنوز هم مسائل را از دیدگاه حسابداری نگاه كنند . در حقیقت درگزارش نورین و دیگران آمده بود كه “ما از این كه ببینیم كه آن (كاربرد پروسه تفكری)به طور متداول مورد استفاده قرار بگیرد مایوس شده بودیم … در بیشتر موارد از آن استفاده نمی كردند ” (صفحه۱۳۸)این مقوله همچنین ظرفیت پذیرش در TOC را كه دارد متون حسابداری مدیریتی شده بود را نیز تدوین كرد .

جونز و داگدال تكامل TOC را به صورت سازگار با مدل اولیه همانند قهرمان كتاب “هدف”كه می خواست سود آوری موسسه را با حفظ مشاغل مرتبط افزایش دهد ، پذیرفتند با اینحال اخراج كاركنان در مدل اولیه به صورت تلویحی اشاره شده بود در این مدل خروجی بایستی در نقاط غیر گلوگاهی به گونه ای محدود شوند كه هزینه ها كاهش یابند . در مدل بعدی همانند مغایرتها قبولانده شده بود كه برای حذف محدودیت تتقاضای محدود بایستی تلاش شود كه مشتریان جدید پیدا شوند یا فروش بیشتری برای مشتریان موجود داشته باشیم . با اینحال “این معاملات با مفهوم بهره متناقض بوده و روش های كنترل مدیریتی را نادیده می گیرند “(صفحه ۸۸).

دانلود دانلود مقاله ترجمه شده تئوری محدودیت ها و حسابداری به همراه متن انگلیسیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

ترجمه مقاله تحقق سود و جدائی از سرمایه

مفاهیم سود اقتصادی و سود تحقق یافته موضوعات بحث بر انگیزی در حسابداری شرکت و حوزه های مربوطه بوده اند این بحث ها مکرر به شکل های مختلف آمده اند نه تنها برای تجدید نظر در مفهوم سود از لحاظ سود اقتصادی بلکه در حوزه های مربوطه مثل مالیات بر سود شرکت و محدودیت های سود سهام دراین بخش ،نگاهی سریع به سابقه قضائی در US داریم ، به عنوان راهنمای بررسی پرو

دانلود ترجمه مقاله تحقق سود و جدائی از سرمایه

ترجمه مقاله تحقق سود و جدائی از سرمایه 
تحقق سود و جدائی از سرمایه 
دانلودترجمه مقاله تحقق سود و جدائی از سرمایه 
تحقق سود و جدائی از سرمایه 
تحقق سود
جدائی از سرمایه
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 6 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 6

عنوان :Realization of income and separation from capital

چکیده لاتین مقاله :

Realization of income and separation from capital

The concepts of economic income and realized income have been subjects of controversy for a long time in corporate accounting and related areas. Those arguments have been repeated in a variety of forms, not only in attempts to reconsider the concept of income in the light of economic income but also in the related area such as taxation on corporate income and restrictions on dividend for the company law purpose. In this section, take a quick look  at an early judicial precedent in US 6), as a clue to a review of the process of interaction of income concept and establishment of realization concepts.
The judicial precedent at issue is the case of Eisner vs. Macomber ruled by the US Federal Supreme Court in 1920. Although this case was originally a dispute over the provision of the Internal Revenue Code that deemed stock dividends as taxable income, it became a leading case that left a significant impact to posterity, in that it established the conceptual norms such as what constitutes income. The court decision set out the interpretation of the realization concept that a mere increase in the value of capital is not enough to constitute income if it is not separated from capital, thereby denied that stock dividend is income. The court decision defined the income generated from capital as an inflow of goods that has been separated from capital and the recipient can independently use or dispose of, not a mere increase in the value of the capital. It pointed out that, whereas in case of cash dividends the shareholders acquire a property with exclusive ownership and can freely decide its disposal, stock dividend provides only an evidence of what the shareholders already holds. It also noted that the increase in the value of capital arising before the dividend should not be deemed as realization of income, as long as the shareholders do not have discretion to reinvest or consume it.

 

چکیده ترجمه فارسی:

تحقق سود و جدائی از سرمایه
مفاهیم سود اقتصادی و سود تحقق یافته موضوعات بحث بر انگیزی در حسابداری شرکت و حوزه های مربوطه بوده اند . این بحث ها مکرر به شکل های مختلف آمده اند نه تنها برای تجدید نظر در مفهوم سود از لحاظ سود اقتصادی بلکه در حوزه های مربوطه مثل مالیات بر سود شرکت و محدودیت های سود سهام . دراین بخش ،نگاهی سریع به سابقه قضائی در US داریم ، به عنوان راهنمای بررسی پروسه تعامل مفهوم سود و برقراری مفاهیم تحقیق . سابقه قضایی مورد بحث کار Eisner در مقابل Macomber است که توسط دیوان عالی فدرال US در 1920 وضع شد. اگر چه این وضع اساسا یک اختلاف بر سر شرایط کد درآمد داخلی بود که سود سهام را به عنوان سود مالیاتی فرض می کرد ،اما موضوعی مهم در تاثیر بر آیندگان شد از این نظر که شیوه های مفهومی را بر قرار ساخت . تصمیم دیوان از تفسیر مفهوم تحقق به شکلی بود که یک افزایش صرف در ارزش سرمایه بر روی تشکیل درآمد کافی نیست اگر از سرمایه جدا شود بنابراین انکار کرد که سود سهام ، درآمد سود باشد.

دانلود ترجمه مقاله تحقق سود و جدائی از سرمایهادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

دانلود مقاله حسابداری پشت پرده مشکلات بازاریابی با ترجمه BEHIND MARKETING’S WOES

بازاریابی اکنون آماده یک تحول است زیرا نقاط ضعف آن آشکار شده است ( همه افراد سهامداران مدیران —— (مدیران عامل ) مصرف کننده وحکومت ناراحت هستند زیرا بازاریابی انگونه که بایستی موسسات رابه حرکت رادارد عمل نمی کند) این مطلب را کوین کلانسی رابرت شلمن که مدیران بازاریابی هستند می گویند یکی از مهترین دلیل این ناتوانی این است که تحقیق انجام

دانلود دانلود مقاله حسابداری پشت پرده مشکلات بازاریابی با ترجمه BEHIND MARKETING’S WOES

مقاله ترجمه شده پشت پرده مشکلات بازاریابی
پشت پرده مشکلات بازاریابی
مشکلات بازاریابی
دانلودمقاله ترجمه شده پشت پرده مشکلات بازاریابی
بازاریابی
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 7 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 6

فرمت:ِDOC

 
 

BEHIND MARKETING’S WOES:

Marketing is ripe for a revolution because its failures are so apparent. “Everybody–stockholders, directors, CEOs, customers, the government–is angry because marketing, which should be driving business, doesn’t work” write marketing executives Kevin Clancy and Robert Shulman. One of the most important reasons for this breakdown is that research is not working because of flaws in its basic premises.

 

پشت پرده مشکلات بازاریابی :

بازاریابی  اکنون آماده یک تحول  است زیرا  نقاط  ضعف آن آشکار شده است ( همه افراد , سهامداران ,مدیران , ——  (مدیران عامل ) ,مصرف کننده وحکومت ناراحت  هستند  زیرا بازاریابی  انگونه که بایستی موسسات رابه حرکت رادارد عمل نمی کند) این مطلب را کوین کلانسی  رابرت شلمن  که مدیران بازاریابی  هستند ,می گویند یکی از مهترین دلیل این ناتوانی این است  که تحقیق انجام نمی گیرد که علت آنهم وجود شکاف در ساختار  اصلی  آن است حتی دانشگاهها که اولین منابع در تئوری تحقیق بودند نیز نقاط ضعفی  را در پر کاربردترین روشهای تحقیقاتی مشاهده  کرده اند.  با توجه به مقالات منتشر شده بوسیله ویلیام  ماسی  از استانفورد از دانشگاه  پنسیلوانیا , رونالد فرانک از دانشگاه  کورنل وتوماس لوراهل شخص شده است که آمارهای چند  متغیره ای  که صفات افراد را توضیح می دهند را فقط می توان برای کمتر از ۷ درصد  از رفتار وخرید بکار برد.

دانلود دانلود مقاله حسابداری پشت پرده مشکلات بازاریابی با ترجمه BEHIND MARKETING’S WOESادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]