سایت بهترین ابزار


پایان نامه بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور دزفول

پایان نامه بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور دزفول در 89 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

دانلود پایان نامه بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور دزفول

پایان نامه بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور دزفول
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه 
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود نمونه سوالات 
کار در منزل
دانلود آهنگ
دانلود سریال
دانلود فیلم
دانلود کتاب
دانلود تح
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل word
حجم فایل 276 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 89

پایان نامه بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور دزفول

در 89 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

چكیده

هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس و پیشرفت تحصیلی در دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور واحد دزفول می باشد . جامعه ی آماری این پژوهش شامل كلیه ی دانش جویان دانشگاه پیام نور واحد دزفول می باشد كه بر اساس روش نمونه گیری تصادفی طبقه ای از نوع همبستگی 60 نفر دانشجو انتخاب گردید پس با اجرای پژوهش نامه ی سنجش خلاقیت (cree ) و پرسش نامه عزت نفس كوپر اسمیت تجزیه و تحلیل یافته ها صورت گرفته است . در این پژوهش تكنیك های آمار توصیفی (میانگین ، انحراف معیار و خطای معیار میانگین ) و آمار استنباطی ( ضریب همبستگی پیرسون ) استفاده شده است . قابل ذكراست كه نمونه هایی از این تحقیق در سایر شهرها نیز صورت گرفته است .

 

 كلمات كلیدی : خلاقیت ، عزت نفس ، پیشرفت تحصیلی.

فهرست مطالب

چكیده

مقدمه

بیان مسأله

فرضیه های پژوهش

اهداف پژوهش

اهمیت و ضرورت اجرای پژوهش

تعاریف و اصطلاحات

فصل دوم

« پیشینه پژوهش »

تعاریف مفهومی

مراحل خلاقیت

عوامل ایجاد خلاقیت در كودكان

موانع خلاقیت

برخی از موانع روانی كه در رشد خلاقیت تاثیر دارند ، عبارتند از :

ویژگی های فرد خلاق

فرد خلاق در عمل

زنان خلاق

روشهای آموزش خلاقیت

نقش آزمایش در آموزش و ایجاد خلاقیت

خلاقیت و هوش

خلاقیت و پیشرفت تحصیلی

تكالیف خلاقیتی

نقش معلم در خلاقیت دانشجویان

نشانه های عزت نفس مثبت و عزت نفس منفی

منشأ عزت چیست ؟

كدامیك از نگرشها و رفتارهای والدین در شكل گیری عزت نفس مؤثر است ؟

خصوصیات نوجوانان دارای عزت نفس بالا :

خصوصیات نوجوانان دارای عزت نفس پائین :

پیدایش عزت نفس از نظر برك :

نقش والدین در افزایش عزت نفس فرزندانشان

رشد عزت نفس و رفتار حفاظتی

عوامل موثر در افزایش عزت نفس

شرایط داشتن عزت نفس

زمینه های مختلف عزت نفس

عزت نفس دختران و پسران

- دیدگاه تورنس نسبت به آفرینندگی

نظریه رفتار گرایی:

نظریه مكتب شناختی :

خلاقیت به عنوان نیروی حیاتی :

نظریه تداعی گرایی :

نظریه گشتالت :

دیدگاه روان تحلیلی :

دیدگاه انسان گرایی:

دیدگاه روان سنجی :

نظریه های عزت نفس

عزت نفس از نظر جیمز :

پژوهش های انجام شده

پژوهش های خارجی

پژوهش های داخلی  :

فصل سوم

« روش پژوهش »

روش پژوهش

جامعه آماری

نمونه و روش نمونه گیری

ابزار پژوهش داتی بر اساس یافته های آن در

دستور العمل اجرای آزمون :

نمره گذاری آزمون :

تبدیل نمره خام به نمره استاندارد

تعبیر و تفسیر نمره استاندارد

شكل گیری آزمون  

اعتبار آزمون

 ویژگی های شخصیتی افراد خلاق

كاربرد آزمون :

دستورالعمل فرم ها

آزمون عزت نفس كوپر اسمیت

اعتبار آزمون كوپر اسمیت

پایایی آزمون عزت نفس كوپر اسمیت

روش اجرا ی آزمون

روش تجزیه و تحلیل داده ها

فصل چهارم

« یافته ها »

بررسی توصیفی داده ها

بررسی استنباطی داده ها

آزمون فرضیه دو میانگین مستقل

فصل پنجم

                            

« بحث و نتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری

محدودیت های پژوهش

پیشنهادات

منابع فارسی

منابع انگلیسی

«ضمائم

پاسخنامه خلاقیت سنج

كلید خلاقیت سنج

فرم پرسشنامه CREE

آزمون عزت نفس كوپر اسمیت

 

 

دانلود پایان نامه بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور دزفولادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


تحصیل در ایتالیا


تحصیل در ایتالیا


اگر از یک فرد دنیادیده بخواهید یک لیست از کشورهای دیدنی دنیا به شما پیشنهاد بدهد؛ مطمئنا ایتالیا یکی از کشورهایی است که در صدر لیست پیشنهادی او قرار می‌گیرند. زیبایی‌های طبیعی و جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی ایتالیا به اندازه ای است که از کنار نام این کشور نمی‌توان به سادگی گذشت. حالا فرض بگیریم شما یک دانشجو هستید و نظر یک فرد مطلع را درباره تحصیل در ایتالیا می‌پرسید؛ پاسخ او چیست؟

ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار دارد و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شینگن است. ایتالیا در کنار شش کشور صنعتی دیگر، G7 یا گروه هفت را تشکیل داده. این هفت کشور نزدیک به 50% اقتصاد جهان را در دست دارند.چرا تحصیل در ایتالیا؟


ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای توسعه‌‌یافته اروپایی، برای پذیرش دانشجویان خارجی سخت‌گیری کمتری به خرج می‌دهد. این نکته، در کنار کمک‌هزینه هایی که به دانشجویان پرداخت می‌شود و همینطور دانشگاه های معتبری که این کشور دارد و البته جذابیت‌های خود ایتالیا، باعث می‌شود عده زیادی تحصیل در ایتالیا را به کشورهای دیگر ترجیح دهند.

دانشگاه‌های معتبر

ایتالیا دانشگاه‌های معتبر زیادی دارد که شناخته‌شده‌ ترین آنها دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano)، دانشگاه بولونیا (Alma Mater Studiorum - University of Bologna) و دانشگاه ساپینزای رم (Sapienza University of Rome) هستند. انتخاب دانشگاه‌های ایتالیا بخصوص به کسانی که می‌خواهند در رشته‌های هنر، معماری، عمران، باستان‌شناسی و تاریخ تحصیل کنند توصیه می‌شود.

هزینه‌های نسبتا پایین

تحصیل در ایتالیا، نسبت به دیگر کشورهای هم‌سطح اروپایی، هزینه کمتری بر دانشجویان تحمیل می‌کند. یارانه‌ای که دولت به آمورش عالی تخصیص می‌دهد، هزینه تحصیل در ایتالیا را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد. این یارانه تحت عوان بورسیه استانی به دانشجویانی که در پرداخت هزینه‌های تحصیل مشکل دارند (اعم از دانشجویان خارجی) پرداخت می‌شود. این بورسیه، جدا از بورسیه ای است که دانشجویان ممتاز می‌توانند دریافت کنند. دانشجویان همچنین اجازه کار دانشجویی هم دارند که می تواند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی آنها را تأمین کند.

زبان/پذیرش

تدریس در دانشگاههای ایتالیا، به ربان ایتالیایی و انگلیسی صورت می‌گیرد. اما می‌توان با تحصیل زبان ایتالیایی در مدرسه ایتالیایی پیترو دلا واله (Scuola italiana Pietro Della Valle) وابسته به سفارت ایتالیا در ایران، با یک تیر دو نشان زد؛ هم ایتالیایی یاد گرفت و هم با قبولی در دو ترم از سه ترم دوره‌های آموزشی این مدرسه، امکان تحصیل در دانشگاههای ایتالیا را به دست آورد.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درباره تحصیل در ایتالیا، هزینه‌های تحصیل و چگونگی گرفتن پذیرش، می‌توانید با گروه مشاوران تحصیلی امیدار تماس بگیرید:

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)


تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - بورسیه ها

یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در مورد تحصیل در ایتالیا هزینه‌های نسبتا پایین آن است. دلیل آن هم بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌هایی است که به دانشجویان محصل در دانشگاههای ایتالیا تعلق می‌گیرد و بخش عمده‌ای از مخارج تحصیل در ایتالیا را تأمین می‌کند.

نوعی از این بورسیه‌ ها، آنچنان که در همه جای دنیا سراغ داریم، به دانشجویانی اختصاص می‌یابد که شرایطی از جمله معدل بالا، مدرک تسلط به زبان انگلیسی، توصیه‌نامه استاد، مقاله ISI و ثبت اختراع دارند (داشتن همه موارد الزامی نیست). اما کسانی که این شرایط را ندارند هم می‌توانند به دریافت کمک‌هزینه‌های تحصیل در ایتالیا امیدوار باشند. کمک‌هزینه‌هایی که اداره بورس استان محل تحصیل، تحت عنوان بورسیه استانی به دانشجویانی پرداخت می‌کند که قادر به تأمین هزینه‌های تحصیل خود در دانشگاه نیستند. دانشجویان با ارائه مدارک مالی و در صورت تأیید این مدارک، می‌توانند سالانه مبلغی بین 2500 تا 5200 یورو دریافت کنند. پرداخت این مبلغ در دو قسط صورت می‌گیرد که قسط دوم آن مشروط به این است که دانشجو تعداد مشخصی واحد درسی (حداقل 20 واحد) را پاس کرده باشد، در غیر اینصورت باید قسط اول را هم بازپس دهد. در واقع، این تعهد تحصیلی تنها تعهدی است که دانشجو در ازای دریافت این کمک‌هزینه متقبل می‌شود و تعهدی برای انجام خدمت در کشور ایتالیا نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز:

 • ترجمه رسمی شناسنامه کفیل دانشجو (پدر یا غیر آن)
 • ترجمه رسمی فیش حقوقی کفیل دانشجو (مربوط به سال میلادی قبل)
 • ترجمه رسمی اقرارنامه محضری مبنی بر این که مادر، برادر و خواهر دانشجوی متقاضی کار نمی کنند. (مربوط به سال میلادی جاری)
 • ترجمه رسمی اجاره‌نامه (مربوط به سال میلادی قبل و بمدت حداقل دو سال)

توضیح: برخی شهرها ممکن است مدارک دیگری هم بخواهند. از جمله گواهی یورویی فیش حقوقی و اجاره‌نامه که برای دریافت آن باید به بانک مرکزی مراجعه کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع بورسیه‌ های تحصیلی ایتالیا و شرایط اخذ این بورسیه ها می‌توانید با گروه مشاوران تحصیلی امیدار تماس بگیرید:

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)


تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - با مدرسه ایتالیایی پذیرش بگیریم

تحصیل در ایتالیا بعلت هزینه‌های نسبتا پایین تحصیل و زندگی و نیز شرایط نسبتا آسان ایتالیا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، انتخاب خیلی از افرادی است که به دنبال تحصیل در دانشگاهی معتبر در کشوری توسعه‌یافته هستند؛ بخصوص که ایتالیا جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی زیادی هم دارد.

چگونه از دانشگاههای ایتالیا پذیرش بگیریم؟

برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا می‌توان از طریق آنلاین و مکاتبه با دانشگاهها اقدام کرد اما راه دیگری هم هست و آن شرکت در دوره‌های یادگیری زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی است.

مدرسه ایتالیایی (Scuola italiana Pietro Della Valle) وابسته به سفارت ایتالیا است. مدرسه ایتالیایی در خیابان لواسانی (فرمانیه) تهران، روبروی سفارت ایتالیا قرار دارد. این مدرسه دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی برگزار می‌کند که با شرکت و قبولی در این دوره‌ها می‌توان ضمن آشنایی با زبان ایتالیایی، ویزای دانشجویی ایتالیا را هم دریافت کرد. ایران و ایتالیا تفاهم‌نامه‌ای امضاء کرده‌اند که براساس آن سالانه 400 ایرانی می‌توانند از طریق مدرسه ایتالیایی ویزای دانشجویی ایتالیا را دیافت کنند.

افرادی که حداقل 18 سال سن دارند می‌توانند در دوره های مدرسه ایتالیایی شرکت کنند. برای شروع هم باید به سایت مدرسه مراجعه و به شکل اینترنتی ثبت نام کنند. طول هر دوره 120ساعت (60جلسه 2ساعته) است که در سه روز هفته (روزهای فرد یا زوج) برگزار می‌شود. در این دوره‌ها طی 3 ترم و سه لول A1,B1,B2 زبان ایتالیایی آموزش داده می‌شود که قبولی در امتحان‌های پایانی ترم B1 شرط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا است. به دلیل اهمیت بالا، دانشگاه Siena (دانشگاه زبان های خارجی) امتحان‌های پایانی ترم B1 ‌را برگزار و به پذیرفته‌شدگان مدرک B1‌ چیلز (CILS) اعطاء می‌کند. مدرک چیلز سطح شناخت و توانایی استفاده افراد از زبان ایتالیایی را نشان می‌دهد.

البته متقاضیان، بدون گذراندن دوره‌های آموزشی مدرسه ایتالیایی هم می‌توانند با قبولی در امتحان استرنی B1 که هرسال در ماه دسامبر (آذرماه) برگزار می‌شود موفق به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا شوند. مسلما شرکت در این امتحان به کسانی که با زبان ایتالیایی آشنایی ندارند یا آشنایی کمی دارند، توصیه نمی‌شود.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

پزشکی در ایتالیا

پزشکی در ایتالیا

افرادی که خواهان تحصیل پزشکی در ایتالیا هستند باید در آزمونی به نام IMAT (International Medical Admissions Test) شرکت کنند. این آزمون را دانشگاه کمبریج هر سال بطور همزمان در 12 شهر دنیا از جمله دبی برگزار می‌کند.

شرکت‌کنندگان در آزمون IMAT که به زبان انگلیسی برگزار می‌شود 100 دقیقه زمان دارند تا به 60 سؤال این آزمون پاسخ دهند. سؤالات آزمون 5 گزینه‌ای است و هر پاسخ درست 1.5 امتیاز و هر پاسخ غلط 0.4 امتیاز منفی دارد و بالاترین امتیاز 90 است. این 60 سؤال در زمینه شیمی، زیست شناسی، ریاضی و فیزیک، منطق و اطلاعات عمومی طرح می‌شوند.

افرادی که خواهان شرکت در آزمون IMAT هستند باید مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی (12 سال تحصیلی) و نیز مدرک زبان (آیلتس 5.5 یا تافل 87) داشته باشند. زمان ثبت‌نام در ماه فوریه و هزینه آن 105 پوند انگلیس است.

با توجه به سهمیه کم دانشگاههای ایتالیا برای پذیرش دانشجویان غیراروپایی در رشته‌های پزشکی (کمتر از 100 نفر در هر سال) شرایط برای متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا سخت است اما در صورت قبولی در آزمون ورودی، دانشجویان ایرانی می‌توانند با استفاده از کمک‌هزینه‌ای که به دانشجویان کشورهای جهان سوم تعلق می‌گیرد (و هزینه شهریه و خوابگاه را پوشش می‌دهد) امکان تحصیل ارزان در دانشگاههای ایتالیا را بدست آورند.

داروسازی در ایتالیا

آرمون ورودی رشته داروسازی در خود ایتالیا و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. پذیرفته‌شدگان در این آزمون، یک دوره 5ساله (کارشناسی پیوسته) را همراه یک دوره کارآموزی 6ماهه در بیمارستان یا شرکت‌های دارویی می‌گذرانند. پس از گذراندن این دوره‌ها، دانشجویان برای دریافت مجوز داروسازی باید در یک آزمون سراسری شرکت کنند.

توجه: ایرانیانی که از کشورهای انگلیسی‌زبان (هند، مالزی، فیلیپین، قبرس، ارمنستان و …) مدرک کارشناسی 4ساله داروسازی گرفته‌اند می توانند از فرصت ویژه برای ادامه تحصیل در ایتالیا و اخذ مدرک دکترا استفاده نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تطابق واحدها و موارد دیگر می توانید با گروه مشاوران تحصیلی امیدار تماس بگیرید:

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - زبان

یکی از مسائل مربوط به شرایط تحصیل در ایتالیا و بطور کلی تحصیل در خارج از کشور، زبان تحصیل است؛ این که دوره‌های درسی به چه زبانی ارائه می‌شوند و آیا فرد نیاز به ارائه مدرک زبان دارد یا خیر.

در پست‌های قبلی (بطور مفصل در پست مدرسه ایتالیایی) توضیح دادیم که یکی از روش‌های گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا گذراندن دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی یا قبولی در آزمون زبان استرنی است. از این دو طریق متقاضی، هم مدرک B1 زبان ایتالیایی را که برای تحصیل (به زبان ایتالیایی) در مقطع کارشناسی لازم است دریافت می‌کند و هم با معرفی‌شدن به سفارت ایتالیا، امکان گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا و گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا را بدست می‌آورد.

دوره‌های درسی در ایتالیا (در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) به زبان انگلیسی هم ارائه می‌شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا در مقطع کارشناسی، مدرک IELTS 5.5 مورد نیاز است اما در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داشتن مدرک زبان انگلیسی فقط برای دانشجویان رشته‌های فنی الزامی است. این دسته از دانشجویان باید مدرک IELTS 6 داشته باشند.

بنا بر توضیحات بالا؛ در بعضی رشته‌ها (در مقاطع مختلف) امکان تحصیل در دانشگاههای ایتالیا ، هم به زبانی ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. مسلما بسیاری از متقاضیان تحصیل، زبان انگلیسی را بر ایتالیایی ترجیح می‌دهند اما آن دسته از افراد که مدرک زبان ایتالیایی B1 یا A1‌ دارند، هم شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا دارند و هم برای زندگی در این کشور و مراوده با مردم آن در موقعیت‌های مختلف کار راحت‌تری خواهند داشت. به این دو مزیت، باید این را هم اضافه کرد که فرصت‌های تحصیلی دانشگاههای ایتالیا به زبان ایتالیایی بیشتر است. بطور کلی می‌توان گفت متقاضیان تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی، بهتر است مدرک زبان ایتالیایی داشته باشند ولی به متقاضیان مقاطع بالاتر می‌توان تحصیل به زبان انگلیسی را هم پیشنهاد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در ایتالیا و ارزیابی شرایط خود برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا می‌توانید با گروه مشاوران تحصیلی امیدار تماس بگیرید:

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - تشکیل پرونده دانشجویی 1

همانطور که در پست مدرسه ایتالیایی گفتیم؛ یکی از راههای متقاضیان تحصیل در ایتالیا برای اخذ پذیرش از دانشگاههای ایتالیا و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا شرکت در دوره‌های فراگیری زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی است. شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، در صورت کسب مدرک زبان لازم (B1 ایتالیایی) جهت دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی به سفارت ایتالیا معرفی می‌شوند. برای تشکیل پروندۀ دانشجویی در دانشگاههای ایتالیایی‌زبان کشور ایتالیا چه مدارکی را تحصیل رایگان در ایتالیا باید به مدرسه ایتالیایی ارائه کرد؟

دوره کارشناسی

1- ترجمه ایتالیایی دیپلم دوره متوسطه و مدرک پیش‌دانشگاهی + ریز نمرات دیپلم متوسطه و پیش‌دانشگاهی یا ترجمه دیپلم و کاردانی + ریز نمرات (که به تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد)

2- اصل تأییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (با تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل) یا اصل تأییدیه دیپلم و کاردانی که باید از دفاتر پیشخوان دولت یا دارالترجمه‌هایی که مدارک را ترجمه کرده‌اند، تقاضا کرده و به آدرس مدرسه ایتالیایی (خیابان لواسانی - نبش خیابان سعیدی – پلاک 47 – کدپستی 1954643113) ارسال شوند.

توضیح: مدارک موقت به هیچ‌وجه مورد قبول نیست.

3- ترجمه ایتالیایی شناسنامه با تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه

4- عکس 4*3 (3قطعه پشت‌نویسی شده؛ اسم، فامیل و شماره پاسپورت به زبان لاتین)

5- کپی خوانا از صفحۀ اول پاسپورت (2نسخه روی برگه A4/پاسپورت باید حداقل تا پایان آوریل سال بعد معتبر باشد)

6- رزومه شخصی Curriculum Vitae (تایپ‌شده و تنها به زبان ایتالیایی قابل قبول است)

7- پرینت انتخاب رشته که از سایت زیر باید تهیه کرد و دانشجو باید آن را امضاء کند:

http://offf.miur.it/pubblico.php/ricerca/show_form/p/miur

8- مدرک زبان ایتالیایی و یک نسخه کپی از آن (فقط مدرک A2 CILS دانشگاه SIENA یا مدرک B1 مدرسه ایتالیایی مورد تأیید است)

9- کپی از همه مدارک ترجمه شده به زبان ایتالیایی و مدارک فارسی (1نسخه)

[طول دوره کارشناسی در دانشگاههای ایتالیا 3سال است]

گروه مشاوران تحصیلی امیدار پاسخگوی سؤالات شما در زمینه تحصیلات بین‌المللی است:

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - تشکیل پرونده دانشجویی 2

متقاضیان تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت در مقطع کارشناسی ارشد اگر شخصا می‌خواهند امور مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاههای ایتالیا را انجام دهند باید پس از انتخاب دانشگاه (براساس وضعیت تحصیلی خود، رشته موردنظر، زبان تحصیل، ظرفیت دانشگاه و ...) تحصیل پزشکی در ایتالیا با مراجعه به سایت دانشگاه، فرم معرفی خود به دانشگاه را پر کرده و مدارک لازم را به دانشگاه بفرستند. اگر پس از بررسی و ارزیابی مدارک، متقاضی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر شد هزینه تحصیل در ایتالیا باید برای تشکیل پرونده دانشجویی، در زمان مقرر به مدرسه ایتالیایی مراجعه کند. متقاضیان تحصیل در ایتالیا می‌توانند امور مربوط به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی را با کمک مؤسسات مجاز و معتبر اعزام دانشجو هم انجام دهند. قطعا عده‌ای نیازی به مراجعه به این مؤسسات ندارند و می توانند شخصا مراحل گفته‌شده را طی کرده و از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده دانشجویی (مقطع کارشناسی ارشد)

 • ترجمه ایتالیایی مدرک دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی + ریز نمرات یا مدرک دیپلم و کاردانی + ریز نمرات با تأیید دادگستری و وزارت خارجه
 • اصل تأییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (بدون ترجمه) که باید از دارالترجمه‌هایی که مدارک را ترجمه کرده‌اند، تقاضا کرده و به آدرس مدرسه ایتالیایی (خیابان لواسانی - نبش خیابان سعیدی – پلاک 47 – کدپستی 1954643113) ارسال شود.
 • ترجمه ایتالیایی اصل مدرک کارشناسی + ریز نمرات 4سال تحصیلی دانشگاه با مهر تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه (در صور گذراندن دوره کارشناسی به صورت ناپیوسته: ترجمه کاردانی و کارشناسی + ریز نمرات آنها با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه)

نکته: روز تحویل مدارک، اصل مدرک کارشناسی (یا کاردانی+کارشناسی) را باید همراه داشت.

مدارک موقت به‌ هیچ عنوان مورد قبول نیست.

 • ترجمه ایتالیایی شناسنامه با مهر تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه
 • کپی تمامی مدارک ترجمه‌شده به ایتالیایی و مدارک فارسی
 • ترجمه ایتالیایی یا انگلیسی شرح دروس رشته دانشگاهی که از وزارت علوم یا دانشگاه قابل دریافت است. ترجمه نیازی به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد.
 • گواهی زبان ایتالیایی و یک نسخه کپی از آن (فقط مدارک زبان A2 CILS دانشگاه SIENA و یا مدرک B1 مدرسه ایتالیایی مورد تأیید است)
 • عکس 4*3 (3قطعه، رنگی و پشت‌نویسی شده؛ اسم، فامیل و شماره پاسپورت به زبان لاتین)
 • کپی خوانا از صفحۀ اول پاسپورت (2نسخه روی برگه A4 / پاسپورت باید حداقل تا پایان آوریل سال بعد معتبر باشد)
 • رزومه شخصی (Curriculum Vitae) تایپ‌شده و تنها به زبان ایتالیایی قابل قبول است.
 • پرینت انتخاب رشته که از سایت زیر باید تهیه کرد و دانشجو باید آن را امضاء کند:

http://offf.miur.it/pubblico.php/ricerca/show_form/p/miur

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)


دانشگاههای ایتالیا

دانشگاههای ایتالیا - دانشگاه بولونیا

یکی دیگر از معتبرترین دانشگاههای ایتالیا دانشگاه بولونیا University of Bologna است؛ دانشگاهی که برخی مورخان سال تأسیس آن را سال 1088 میلادی می دانند و قدیمی‌ترین دانشگاه فعال جهان محسوب می‌شود.

دانشگاه بولونیا در شهری بهمین نام تأسیس شده تحصیل در ایتالیا و در حال حاضر دارای 5 پردیس در بولونیا، سیسنا، فورلی، راونا و ریمنی است. این دانشگاه با رتبه جهانی 204 در آخرین رده‌بندی QS‌ بعد از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان برترین دانشگاه کشور ایتالیا ارزیابی شده است. در ارزیابی QS دانشگاه بولونیا سی و ششمین دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته باستان‌شناسی شناخته شده است.

دانشگاه بولونیا 33 دپارتمان، 11 دانشکده و 12 مرکز تحقیقاتی دارد و یکی از بزرگترین دانشگاههای قاره اروپا بحساب می‌آید. از حدود 80هزار دانشجویی که در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند بیش از 5هزار نفر دانشجوی بین‌المللی هستند.

رشته‌های تحصیلی

دانشگاه بولونیا بیش از 200 دوره تحصیلی (از جمله 129 دوره در مقطع کارشناسی و 99 دوره در مقطع کارشناسی ارشد) را در 11 دانشکده زیر ارائه می‌کند:

 • School of Agriculture and Veterinary Medicine / دانشکده کشاورزی و دامپزشکی
 • School of Economics, Management, and Statistics / دانشکده اقتصاد، آمار و مدیریت
 • School of Pharmacy, Biotechnology and Sport Science / دانشکده داروسازی، بیوتکنولوژی و تربیت بدنی
 • School of Law / دانشکده حقوق
 • School of Engineering and Architecture / دانشکده مهندسی و معماری
 • School of Arts, Humanities, and Cultural Heritage / دانشکده هنر و علوم انسانی
 • School of Foreign Languages and Literatures, Interpreting and Translation / دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی، ترجمه و تفسیر
 • School of Medicine / دانشکده پزشکی
 • School of Psychology and Education / دانشکده روانشناسی
 • School of Science / دانشکده علوم
 • School of Political Sciences / دانشکده علوم سیاسی

بیشتر این دوره‌های تحصیلی به زبان ایتالیایی و تعدادی هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در صفحه زیر می توان لیست کامل رشته‌های درسی دانشگاه بولونیا و زبان تدریس آنها را مشاهده کرد:

http://www.unibo.it/en/teaching/degree-programmes

شهریه دانشگاه

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه بولونیا، بسته به رشته و مقطع تحصیلی، شهریه‌های متفاوتی می‌پردازند. شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی بین 1400 تا 2000 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد بین 2000 تا 4000 یورو است. مبلغی که می‌توان بصورت اقساطی هم پرداخت کرد و اگر دانشجو واجد شرایط باشد می‌تواند از کمک‌هزینه‌ها بورسیه تحصیلی ایتالیا و تخفیف در شهریه هم بهره مند شود.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - شهرهای دانشجویی (میلان)

پیش از این گفتیم تحصیل در ایتالیا بعلت اعتبار دانشگاهها و کیفیت آموزش، شرایط نسبتا آسان پذیرش و هزینه‌های نسبتا پایین تحصیل، پیشنهاد خوبی به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. علاوه بر اینها، ایتالیا صاحب یکی از بهترین شهرهای دانشجویی دنیا هم است.

میلان؛ قطب تجاری ایتالیا و شهری که بیش از هر چیز با صنعت مد و هزینه تحصیل در ایتالیا باشگاههای فوتبالش در دنیا شناخته می‌شود، در سال گذشته میلادی از سوی مؤسسه QS بعنوان یکی از 50 شهر برتر دانشجویی دنیا معرفی شده است. شهرهایی که حداقل دو دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی در رنکینگ دانشگاههای QS داشته باشند و جمعیت آنها بالای 250هزار نفر باشد می‌توانند مورد ارزیابی مؤسسه QS قرار گیرند.

علاوه بر دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (Politecnico di Milano) که در رتبه 187 برترین دانشگاههای دنیا قرار دارد و دهمین دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته هنر و طراحی است؛ نام دانشگاه میلان (University of Milan) و 3 دانشگاه دیگر شهر میلان در رنکینگ QS‌ دیده می‌شود. یکی از معیارهای ارزیابی شهرهای دانشجویی، آینده شغلی فارغ‌التحصیلان دانشگاهها است که از این حیث، میلان شانزدهمین شهر دانشجویی برتر دنیا محسوب می‌شود. تحصیل در Università Bocconi یکی از دانشگاههای پیشرو اروپا در زمینه تجارت، فرصت‌های بی‌شماری را برای کارآموزی پیش روی دانشجویان علاقمند قرار می‌دهد.

میلان 8,070,000 نفر جمعیت دارد که 2.1% آنها دانشجو هستند. نزدیک 14هزار دانشجو از 70هزار دانشجوی محصل در 5 دانشگاه شهر میلان (دانشگاههای حاضر در رنکینگ QS) را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای میلان بطور متوسط 3000 دلار آمریکا شهریه پرداخت می‌کنند که در مقایسه با شهرهای هم‌رده رقم پایینی است. هزینه زندگی در این شهر هم رقمی بین 600 تا 800 یورو در ماه است که بخش عمده آن، مثل هر شهر و کشور دیگری، صرف پرداخت اجاره مسکن می‌شود.

علاقمندان و متقاضیان تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی یا هنر؛ تحصیل پزشکی در ایتالیا کسانی که می‌خواهند با پرداخت هزینه‌های نه چندان سنگین، در دانشگاههایی معتبر تحصیل کنند و از زندگی در کشوری با جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی لذت ببرند؛ بنظر می‌آید تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و بویژه شهر میلان همان چیزی است که آنها به دنبالش هستند.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]