سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا به طور کلی نسبت به بسیاری از کشورها من جمله مالزی یا حتی ترکیه پایین تر خواهد بود، دلایلی برای پایین بودن این هزینه ها وجود دارد که مهمترین آن توجه سیستم آموزسی ایتالیا به ارتقای سطح علمی این کشور و نیز ترویج فرهنگ و زبان ایتالیایی در بین دانشجویان خارجی و در نهایت سایر ملت ها و کشورهاست که این امر باعث ایجاد و واگذاری انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی در ایتالیا شده است اما شایان ذکر است که هزینه تحصیل در ایتالیا نسبت به شهر انتخابی، رشته مورد نظر و نیز کالج یا دانشگاه انتخاب شده بسیار میتواند متغیر باشد.

اما میتوان برای این هزینه ها میانگینی را متصور شد:

برای دانشگاه های ایتالیا شهریه ها رقمی بین 600 تا 5000 یورو در سال خواهد بود که به طور میانگین شهریه هر دانشجو برای هر سال کمتر از 2000 یورو می شود. از دیگر محاسن تحصیل در ایتالیا یکسان بودن هزینه های تحصیلی برای دانشجویان داخلی و خارجی است.

ذکر این نکته لازم است که پرداخت شهریه 5000 یورو در سال مختص رشته های MBA و یا مشابه آن است که در این رشته ها نیز بسته به شرایط دانشگاه و دانشجو امکان واگذاری بورسیه دانشجویی ایتالیا برای ادامه تحصیل در این رشته ها وجود دارد.

هزینه های زندگی در ایتالیا

این هزینه ها نیز با توجه به خصوصیات فردی هر دانشجوی تازه وارد به کشور ایتالیا میتواند تا میزان قابل ملاحظه ای متغیر باشد که البته هر فرد با سپری کردن 6 ماه تا یک سال زندگی در ایتالیا میتواند به یک ثبات مالی در صرف هزینه برسد. اما با توجه به تجربه های شخصی جمعی از دانشجویان میتوان برای این هزینه ها رقمی را به شرح زیر تخمین زد:

هزینه اسکان:

اقامتگاه های دانشجویی میانگین بین 150 الی 250 یورو در ماه

سوییت ها و خانه های دانشجویی میانگین بین 250 الی 500 یورو در ماه

و آپارتمان ها، ویلا ها و خانه های مستقل که سقف خاصی برای هزینه آنها نمیتوان در نظر گرفت.

نکته: این ارقام به ازای هر نفر است که طبیعتأ برای افراد متأهل بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک:

رقمی بین 150 الی 300 یورو که به طور حتم نسبت به سلیقه و ذائقه دانشجو متفاوت است.

هزینه های رفت وآمد:

اکثر سیستم حمل و نقل در ایتالیا بر عهده وسایل نقلیه عمومی است که منجر به صرف هزینه برای هر فرد عادی تا 45 یورو در ماه می شود و هر دانشجو با دریافت کارت دانشجویی میتواند بالغ بر 70درصد از این هرینه ها را کم کند.

گروه مشاوران تحصیلی امیدار

021-88457035-88457242ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم .

داروخانه :

داروخانه موسسه ای پزشکی است که با اخذ پروانه مخصوص از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده و با داشتن مسئول فنی واجد شرایط به ارائه خدمات دارویی و عرضه دارو، شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی ،غذاهای کمکی شیرخواران و لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی مجاز مبادرت می نماید .

مسئول فنی:

داروسازی است که باداشتن برگ تشخیص صلاحیت مسئول فنی صادره از سوی اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر و پروانه مسئولیت فنی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، به وظایف قانونی خود در داروخانه عمل می نماید و مسئولیت فنی آن را بر عهده می گیرد .

موسس :

عبارتست از شخصیتی که صلاحیت آن جهت تاسیس داروخانه مطابق ضوابط و مقررات به تایید کمیسیون امور داروخانه ها مصرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی رسیده است و پروانه تاسیس داروخانه از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، دریافت نموده است .

تکنسین دارویی :

نسخه پیچ ،دارو یار ، دستیار داروساز ، تکنسین دارویی ، پراتیک یا کارمند داروخانه ، شخصی است که اقدام به نسخه پیچی در داروخانه می کند . برخی از آنها به صورت تجربی و برخی با گذراندن دوره های آموزشی وارد این شغل می شوند .

ما در مورد مسئول فنی و موسس به ارائه وظایف نپرداختیم اما چون بحث اصلی ما نسخه پیچ هست ، به وظایف آن اشاره می کنیم :

۱- خواندن نسخه و جمع آوری اقلام دارویی تجویز شده

۲- برقرای ارتباط محترمانه و موثر با بیمار و مراجعین

۳- قیمت زنی دستی یا ثبت الکترونیکی دارو

۴- حفظ نظم چیدمان اصولی و علمی داروها

۵- انبارداری و ثبت موجودی و کمبود داروها

۶- استفاده از روپورش با نصب پلاک مشخصات

تعریف دارو

دارو ماده ایست که برای پیشگیری،تشخیص و یا درمان یک بیماری مصرف می شود

نام ها مختلف یک دارو

هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند .

نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است . مثلا نام شیمیایی سالبوتامول : آلفا۱-۱ و ۱دی متیل اتیل آمینو متیل-۴- هیدروکسی-۱و۳ بنزن دی متانول می باشد .

نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کاملا اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68.

نام عمومی = ژنریک : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ، دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروها فقط یک نام ژنریک دارند.

نام تجاری = Trade = Brand :  اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد ® مشخص می نماید . البته کارخانه موظف است نام ژنریک را حتما روی بسته بندی دارو ذکر کند . برای مثال برخی نام های تجاری سالبوتامول عبارتند از : Ventolin ، Ventalex ، Asthalin .

منبع مطلب از : بهداشت محیطادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

 

بنام خدا ؛

با سلام خدمت شما

اگر علاقه مند به آموزش نسخه پيچي در داروخانه به عبارتي نسخه خواني در داروخانه هستيد حتما مطلب زير رو دنبال كنيد . و تمام جزييات اون رو مطالعه بفرمائيد .

آموزش اصول و روش هاي نسخه خواني در داروخانهفعاليت در هر مجموعه اي مستلزم شناخت و رعايت قوانين و مقررات حاكم بر آن مي باشد . دارو خانه به عنوان يك پايگاه درماني كه مستقيما با سلامت جامعه مرتبط مي باشد داراي مقرراتي است كه رعايت آنها ارتقاي كيفيت خدمت رساني و تضمين سلامت جامعه را در بر خواهد داشت .

تكنسين دارويي يا نسخه پيچ دارو :نسخه پيچ ، نسخه خوان ، دارو يار ، دستيار داروساز ، تكنسين دارويي ، پراتيك يا كارمند داروخانه ، شخصي است كه اقدام به نسخه پيچي يا همان نسخه خواني در داروخانه مي كند . برخي از آنها به صورت تجربي و برخي با گذراندن دوره هاي آموزشي وارد اين شغل مي شوند .

شرح وظايف يك نسخه پيچ داروخانه شامل موارد زير مي باشد .

1- خواندن نسخه و جمع آوري اقلام دارويي تجويز شده
2- برقراي ارتباط محترمانه و موثر با بيمار و مراجعين
3- قيمت زني دستي يا ثبت الكترونيكي دارو
4- حفظ نظم چيدمان اصولي و علمي داروها
5- انبارداري و ثبت موجودي و كمبود داروها
6- استفاده از روپورش با نصب پلاك مشخصات

يك نسخه پيچ فقط حق انجام موارد فوق الذكر را در داروخانه دارد و ارائه دستورهاي دارويي و موارد مشابه به عهده مسئول فني داروخانه مي باشد .

بخواهيم به طور اجمالي فرايند نسخه خواني رو توضيح بدهيم اينطور خواهد بود :

1- مطالعه كامل مبحث داروشناسي (آشنايي كامل با انواع داروها،شكل هاي دارويي، اسامي دارو ها و گروه هاي دارويي و ... ) – بدون تسلط بر اين موضوعات حقيقتا هرگز در كار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهيد بود ، شايد بپرسيد چرا ؟؟؟ يك علت آن رو اين طور بگويم كه ؛ شما توانستيد از روي نسخه داروي Atenolol رو بخونيد ، تا زماني كه ندانيد اين دارو از گروه داروهاي ضد فشار خون (بتابلاكرها) هست ، بايد تمام قفسه هاي داروخانه رو بگرديد . زيرا در اكثر داروخانه ها تقريبا قريب به 100% داروها بر اساس گروه هاي دارويي چيده شده اند .
يا برخي داروها با نام تجاري توسط پزشك تجويز مي شوند . بعنوان مثال Lasix كه نام تجاري داروي Furosemide مي باشد . شما بايد بدانيد كه Lasix مربوط به اين دارو هست كه بتوانيد به بيمار ارائه دهيد و … پس تسلط بر اين مبحث كاملا ضروري و اولين قدم در نسخه خواني است .


2- خواندن نمونه نسخه هاي آموزشي ، معمولا پس از كار كردن هرچند كوتاه در يك داروخانه خيلي سريع با دست خط پزشك هاي محدوده آشنا خواهيد شد . اما براي شروع كار و دسترسي نداشتن به داروخانه جهت كار و يا كارورزي ، داشتن تعداد زيادي نسخه جهت تسلط ضروريست . پس حتما بايد تعدادي نسخه آموزشي در اختيار داشته باشيد تا با تمرين و تكرار گروه هاي دارويي در ذهن شما تثبيت بشه .

3- كار در داروخانه كه ميتواند بصورت كارآموز نيز باشد . تا با ساير داروها ، نحوه قيمت زني داروها ، قوانين بيمه ها و … بصورت عملي و از نزديك آشنا شويد . يك الي 2 ماه كاراموزي بسته به استعداد و اطلاعات شما مي تواند كافي باشد .

پس همونطور كه ميبينيد حتما نياز نيست كه شما در كلاسهاي نسخه خواني شركت كنيد . البته هر چند اين كار مي تواند اطلاعات ديگري نيز در اختيار شما قرار دهد اما عملا شما با مطالعه مبحث داروشناسي و كارآموزي در يك داروخانه ميتوانيد تسلط كافي رو در نسخه خواني بدست بياريد اما اگر تمايل به دريافت مدرك تكنسين داروخانه داريد و ميخواهيد تا علمي تر قدم در اين شغل بگذاريد شركت در كلاسها براي شما حتما مفيد خواهد بود.
امروزه در بسياري از داروخانه ها، تكنسين هايي هستند كه بصورت تجربي و حتي با مدارك زير ديپلم فعاليت مي كنند. نكته مهم اينكه حتي با وجود شركت در دوره هاي تكنسين دارو كه در بيشتر شهر هاي كشور برگزار مي شود ، براي تسلط به موضوع بايد به تمرين و تكرار بپردازيد و حتما از نسخه هاي آموزشي نيز بهره ببريد .

براي دريافت نسخه هاي آموزشي و جزوه هاي آموزشي نسخه خواني و همچنين دريافت بيش از 300 نمونه نسخه و تصوير دارو بر روي تصوير زير و يا اينجا كليك كنيد .


منبع : www.iehe.irادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
 

هك تلگرام بدون كد فعال سازي

 

تصويري از يك اكانت هك شده

ملاحظه ميكنيد كه اكانت هك شده و فرد هم متوجه نميشه كه هك شده

كليپي كوتاه از واقعي و دقيق بودن نرم افزار:

ملاحظه ميكنيد كه اين نرم افزار از تمامي شماره هاي ايران و خارج هك ميكنه مثل:

ايران_امريكا_فيليپين_اندونزي_سوريه و ....

 ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]