سایت بهترین ابزار 
چهار طرح گازرسانی مشتمل بر گازرسانی به نیروگاههای کهنوج، ماهشهر، کنارک و چابهار برای تصویب، به شورای اقتصاد ارسال شده است.چهار طرح گازرسانی مشتمل بر گازرسانی به نیروگاههای کهنوج، ماهشهر، کنارک و چابهار برای تصویب، به شورای اقتصاد ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، معاونت امور برنامه ریزی وزارت نفت در گزارشی به تشریح عملکرد این وزارتخانه در حوزه بهینه سازی مصرف سوخت در سال ٩٤ پرداخته و اعلام کرده است: طرح گازرسانی به نیروگاه کهنوج، طرح گازرسانی به نیروگاه ماهشهر و طرح گازرسانی به نیروگاههای کنارک و چابهار با استفاده از سی ان جی تا زمان بهره برداری از گاز طبیعی از طریق خط لوله، از جمله طرحهایی است که پارسال در شورای اقتصاد تصویب شده است.

بر اساس این گزارش، در زمینه توسعه گازرسانی، پارسال نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر در طرح گازرسانی استان سیستان و بلوچستان به مصرف کنندگان گاز طبیعی اضافه شد؛ همچنین پس از گازرسانی به زاهدان، گازرسانی به بندر چابهار نیز در اولویت اجرایی قرار می گیرد.

این گزارش حاکی است: از ابتدای استقرار دولت یازدهم و به منظور استفاده از ظرفیتهای عظیم پیش بینی شده در بند «ق» تبصره ٢ قانون بودجه سال ٩٣ و ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، ١٤ طرح مرتبط با بالادستی صنعت نفت و همچنین طرحهای گازرسانی و بهینه سازی مصرف سوخت در بخشهای مختلف مصرف در سال ٩٣ برای تصویب خواهی به شورای اقتصاد ارسال شده است که از این میان، ١١ طرح در سالهای ٩٣ و ٩٤ تصویب شد.

جایگزینی ٤٠٠ هزار موتوسیکلت بنزینی فرسوده با موتوسیکلت برقی، توسعه حمل و نقل مسافر توسط متروی تهران و توسعه حمل و نقل مسافر از سوی متروی هشت کلانشهر مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، تبریز، البرز، کرمانشاه و قم، سه طرح باقیمانده از آن ١٤ طرح است که در شورای اقتصاد در حال بررسی است.


ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]