سایت بهترین ابزار


 

آيا تلگرام شما هك شده است؟

درست است كه پيام رسان تلگرام به لطف سرعت بالا، امنيت و استيكرهاي جذابش در مدت كوتاهي توانست جاي شبكه‌هايي مثل وايبر، لاين و واتس‌آپ را بگيرد. اما گاهي ممكن است اين برنامه نيز هك شود.
به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران؛ در تلگرام شما مي توانيد از نرم افزار و خدمات اين پيام رسان در دستگاه هاي متعدد مانند موبايل ، تبلت و كامپيوتر به صورت همزمان و تنها با يك حساب كاربري بهره ببريد و همين قابليت مي تواند يك مشكل امنيتي به شمار آمده و حساب شما را تهديد كند.

به عنوان يك مثال گاهي پيش مي آيد مديران گروه ها كه از طريق كامپيوتر وارد تلگرام مي شوند بدون زدن Log out،كامپيوتر را خاموش مي كنند، گاهي نيز ناگهان برق مي رود و گاهي هم فراموش مي كنند كه كليد خروج را در صفحه تلگرام بزنند.در اين صورت نفر بعدي كه پاي آن سيستم مي نشيند مي تواند به تمام اطلاعات تلگرام آن فرد دسترسي پيدا كند.
 
تلگرام
 
اما در تلگرام شما مي توانيد با مراجعه به قسمت تنظيمات امنيتي برنامه، دستگاه هاي ديگري را كه به حساب تلگرام شما وارد شده اند را مشاهده كرده و از حساب خارج كنيد.
 
 لغو دسترسي دستگاه هاي ديگر به حساب تلگرام شما در اندرويد:

اگر مي خواهيد بدانيد كه تلگرام تان هك شده يا نه و به عبارت كامل‌تر بتوانيد تمام لاگين‌ها(تمام ورودي‌‌ها)به تلگرام با آي‌پي و در زمان‌هاي مختلف با هر وسيله شامل موبايل يا رايانه و… به تلگرام را رويت كرده و سپس از حساب خارج كنيد، مراحل زير را طي كنيد:
 
۱- ابتدا وارد منوي تلگرام شده و سپس گزينه Settingsرا لمس كنيد.
 
۲- در مرحله بعدي گزينه Privacy and security را يافته و سپس لمس كنيد.
 
۳-در قسمت security گزينه Active Sessions را انتخاب كنيد.
 
۴- اكنون در قسمت Active Sessions مي توانيد تمامي اطلاعات دستگاه هايي كه به حساب شما متصل هستند را مشاهده كنيد.
 
به عنوان مثال من تلگرام را بر روي دسكتاپم فعال كرده ام و اطلاعاتش (نوع سيستم عامل، آي پي،آخرين زمان اتصال) را مي توان در اين قسمت مشاهده كرد.
 
۵- براي خارج كردن دستگاه هاي ديگر كافيست گزينه Terminate All Other Sessions لمس كنيد.
 
۶- در پنجره باز شده بر روي OK ضربه بزنيد.
 
كار تمام است، اكنون دسترسي تمامي دستگاه هاي وارد شده به حساب شما لغو مي گردد.
 
 لغو دسترسي دستگاه هاي ديگر به حساب تلگرام شما در iOS:

۱- ابتدا به Settings تلگرام مراجعه كنيد.
 
۲- گزينه Chat Settings را لمس كنيد.
 
۳- Terminate All Other Sessions را لمس كنيد.
 
۴- در پنجره باز شده بر روي OK ضربه بزنيد.
 
نكته امنيتي در هنگام استفاده از پيام رسان تلگرام :
 
از متن‌هاي بدافزاري كه با عناوين "اين متن را مهندس فلاني طراحي كرده است و بفرست به يك نفر ديگه اسمش مياد و …" منتشر مي‌شوند، آنها را كپي و اجرا نكنيد.

همچنين روي لينكي كه از شما اطلاعات شخصي مي‌خواهد و يا لينك نصب نرم افزار است لمس و اقدام به نصب اپليكيشن نكنيد زيرا ممكن است داراي كدهاي مخرب و ويروس بوده كه بعد از كپي يا نصب كردن آن به گوشي و حريم خصوصي شما نفوذ كند.
 
نوع مطلب :
برچسب ها : hack telegram، هك تلگرام با كامپيوتر، دانلود برنامه هك تلگرام رايگان، دانلود هك تلگرام رايگان، برنامه هك تلگرام براي اندرويد، دانلود نرم افزار هك تلگرام، آموزش هك تلگرام،
لينك هاي مرتبط :


ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]